Vyrobte si jednoduchý odjišťovač nákupních vozíků

 Ostatní 
08. července 2019 13:51 / Petr Vlach
  47
📷
5 fotografií v galerii
Neztrácejte drobné při každém nákupu Shutterstock
Do vozíku na nákup patří pětikoruna, desetikoruna nebo jiná mince vhodné velikosti. Avšak někdy se stane, že ji zapomeneme vyndat. Následující vychytávka funguje jinak a vyrobit si ji můžete doma. Čtěte dál pro podrobnější informace.

Jakmile vložíte do slotu na odjištění nákupního vozíku minci či plastové kolečko, které také umí vozík odjistit, předmět zůstane pevně vězet ve štěrbině. Myšlenka je jasná: pokud budete chtít minci zpět, vozík opět připojíte pěkně na místo do řady ostatních vozíků. Jenže, kolikrát se vám stalo, že jste tam svou desetikorunu nechali? A plastové kolečko se také snadno ztratí. Buď ho nepřipojíte správně do držáku, anebo se nějak uvolní a upadne. Mnohem příhodnější je mít něco, čím vozík uvolníte, ale co zůstane pevně připojeno na vašich klíčích či jinde podle vaší potřeby.

Čtverec se zaoblenými rohy

Cílem vašeho snažení by mělo být vyrobit čtverec se zaoblenými rohy. Jeho rozměry by měly být 2 x 2 cm. Na jednom rohu pak je vhodné nechat delší poutko, za které odjišťovač vozíků držíte. V tomto místě může být též otvor, za který bude náš produkt přidělaný ke klíčům nebo k jinému poutku, aby se nám už nemohl ztratit.

Materiál

Nejsnadnějším způsobem je vyrobit odjišťovač vozíků z plastu. Pokud máte plastovou desku o tloušťce asi 2 milimetry, stačí si na ni předmět nakreslit a ostrými nůžkami vystřihnout. Možností je vyrobit si předmět také z dřevěné destičky. Dobře se pracuje například s širokými dřívky od některých nanuků nebo s placatou špachtlí, kterou používají lékaři při prohlídce vašeho krku. Kdo má 3D tiskárnu, může si předmět vytisknout. Výborným zdrojem materiálu mohou být rozbité dětské hračky. Někdy se dá k odjištění vozíků použít i klíč s hranatou částí pro úchop. Tloušťka bývá většinou dobrá, jen ne vždy seženete vhodné rozměry. Vozík se tak dá snadno odjistit, ale klíč vám tam zůstane viset. Seženete-li nepotřebný klíč s menšími rozměry plošky na otáčení, pak máte vyhráno.

Vracejte vozíky na místo

Smyslem tohoto výrobku není vytvářet chaos. Proto, i když ve vozíku nemáte žádné peníze či plastová kolečka, vraťte jej vždy na své místo. Výrobou odjišťovače si pouze zajistíte své peníze proti ztrátě, a také budete mít jistotu, že budete mít s sebou spolu s klíči i potřebný odjišťovač. Pokud klíče neztratíte. Ale o tom si přečtěte třeba v článku zde.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Princezna Diana celé dva roky věděla, že může zemřít při autonehodě. Nový dokument odhaluje další...

Styl

Kam až nás může zavést negativní myšlení

Dům a zahrada

Nenechávejte koření v kupovaných sáčcích. Hrozí plíseň i ztráta chuti