Provoňte si svůj domov. Vyrobte si dekorativní sáčky z uklidňující levandule

Sáčky s levandulí vytvoříte pomocí látky a sušených květů
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Dílna 
09. července 2019 12:46 / Depositphotos
  13   0
Levandule je jedinečnou rostlinou s typickou vůní a barvou, ale i široce léčivými a relaxačními účinky. Navíc má schopnost přežít v drsných podmínkách. Vytvořte si doma levandulové sáčky a provoňte s nimi celý dům nebo byt.

Kromě sušených květů levadule budete potřebovat nůžky, tkaninu zvanou organza, jehlu a nit, kulaté prkýnko nebo kružítko, tužku, žehličku, ale také tavnou pistoli nebo lepidlo na textil, starou záclonu nebo krajku a stužky s knoflíčky a korálky.

Různý podklad

Dejte na stůl organzu. Pomocí kulatého prkýnka na ni nakreslete dva kruhy o průměru kolem 30 centimetrů. Místo prkýnka můžete použít i jinou šablonu nebo kružítko. Nakreslete kruhy a vystřihněte je nůžkami. Tím získáte dva sáčky pro naplnění levandulí. Sáčků můžete vystřihnout, kolik budete chtít. Hlavně musíte mít dostatek látky. Stříhat nemusíte jen kruhový základ, ale třeba i obdélníkový nebo čtvercový.

Připravenou látku dobře vyžehlete. Zapalte čajovou svíčku a okraje kruhové organzy nad plamínkem začistěte. Díky tomu se nebudou třepit a po opálení se zvlní a budou působit hezkým dojmem.

Šití se lze vyhnout

U jednoho ze sáčků, který nebude mít kruhový, ale obdélníkový základ, pak opalte nejdříve pouze jeho horní okraje. Boky pak dejte k sobě. Stačí nahřát a kovovým nebo dřevěným předmětem přitlačit látku na krajích. Tím se obě strany spojí a vy si ušetříte práci s šitím.

Pomocí jehly můžete kruhy z organzy asi centimetr až dva od kraje nastehovat. Bude to vypadat pěkně. Až máte nastehováno, nit stáhněte a do vytvořeného sáčku nasypte potřebné množství sušených levandulových květů.

Připevněte ozdobu

Všechny sáčky svažte dekorativní stužkou nebo provázkem a udělejte na nich ozdobnou mašličku. Ze staré záclony si můžete vystřihnout různé motivy nebo ozdoby, které dáte na sáčky a připevníte tavnou pistolí nebo lepidlem na textil. Přidat můžete knoflíčky, korálky a další ozdobné předměty. Pak už jen stačí sáčky někam zavěsit, položit do misky a nechat vůni plynout prostorem. O pěstování bylinek v květináči jsme psali zde.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Nejkrásnější pláže Karibiku: Podívejte se na místa, kde byla příroda více než štědrá

Věda & Vesmír

Vědci odhalili gigantické prohlubně v Jupiteru. Některé z nich mají hloubku až 130 tisíc kilometrů

Bydlení

Pořizujete si elektrický zubní kartáček? Poradíme, která kritéria jsou nejdůležitější

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu