Využití prošlé drogerie, kosmetiky i potravin v domácnosti. Máme zajímavé tipy

Spousta kosmetiky i potravin končí zcela zbytečně v koši
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Ostatní 
08. srpna 2019 14:21 / Shutterstock
  15   0
Co obvykle děláte s prošlými potravinami, drogérií a kosmetikou? Obvykle je vyhodíte. Zkuste jim ale dát ještě druhou šanci. Uvidíte, že vám mohou pomoci i v domácnosti.

Klasický scénář. Nakoupili jste si do zásoby potraviny, kosmetiku nebo léky a dřív, než jste se nadáli, jim vypršela doba trvanlivosti. Co teď? Vyhodit nebo použít? My radíme použít, ale jiným způsobem, než pro jaký byly tyto věci určeny. 

Krémy na ruce či vazelína

Kdo by na sebe chtěl dávat prošlé krémy, a je zcela jedno, zda se jedná o krémy na obličej, tělo či ruce. Mohou být plné bakterií, které by vám mohly způsobit alergickou reakci. Věřte, že třeba obuvi nebo vašim koženám kabelkám je to zcela jedno. Pokud své boty přetřete prošlým krémem na ruce či vazelínou, získáte tak skvělou impregnaci do deště či zimy. Hydratační pleťové krémy zase můžete použít na své kožené kabelky, které jim zajistí potřebnou vláhu.

Když olej už nevoní

Prošlý olej poznáte okamžitě, a to podle nelibé vůně. Nicméně jeho vlastnosti můžete využít v domácnosti. Promažte jím vše, co vám doma vrže, od dveřních pantů až po vrzající kolečka u vás na zahradě. 

Leštěte majonézou

Máte v lednici už příliš dlouho majonézu? Než abyste si pokazili žaludek, raději s ní vyleštěte nerez ve vaší kuchyni. Budete překvapeni, jak se vám vaše spotřebiče budou po majonéze blýskat. 

Parfém využijte v bytě

Parfémy vydrží dlouho, ale jenom při správném skladování. Tedy mimo slunce, při stálé teplotě a v suchu. A ruku na srdce, to málokdo dodržuje. To, že je parfém prošlý, poznáte jednak podle jeho vůně, která už není tak příjemná jako jindy, navíc se vám na kůži mohou objevit různé kožní reakce. Co s ním, když stál tolik peněz? Využijte jej jako bytový parfém. Takto vám bude dělat radost ještě několik dalších měsíců.

Lak nejen na nehty

Měníte každou sezonu laky na nehty podle aktuálních trendů a staré vyhodíte? Zkuste je ještě využít i jiným způsobem. Třeba jako rozlišovače klíčů nebo jako odstraňovače rýh z nábytku. Další tipy, jak je využít, jsme psali zde.

S odličovači na skrvny

Čísticí pleťová kosmetika byla určena na čištění. Zvládne skvrny od make-upu a dalších líčidel. Jestli jste doma objevili zapomenuté čisticí ubrousky nebo pleťovou vodu, využijte je jako odstraňovače skvrn z vašeho oblečení.

Šárka Sokolská | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Zapomenutý kout Evropy a cíl pro turisty, kteří hledají skutečné zážitky

Věda & Vesmír

Jak mohou doopravdy vypadat mimozemšťané? Experti na to mají svůj názor

Bydlení

Pistáciové skořápky nevyhazujte, jsou ideálním pomocníkem v zahradě. Jako mulč i odpuzovač slimáků

Zavřít reklamu