Perfektně čisté prádlo a zářivé barvy lze mít i bez chemie. Pomozte si malými triky

 Ostatní 
02. srpna 2019 18:33 / Ema Maxová
  0
📷
4 fotografie v galerii
Poslechněte rady našich babiček a prádlo bude opět zářit barvami a čistotou Shutterstock
Chcete mít zářivě bílé, stálobarevné nebo voňavé prádlo bez chemie? Máme pro vás pár překvapivých triků, díky kterým vás bude praní prádla bavit.

I když praní prádla není v dnešní době žádný problém, přesto existuje pár triků a rad, aby zářilo čistotou a barvami. A je několik způsobů, jak si lze i tuto práci usnadnit.

Mletý pepř přihoďte k prádlu

I když to možná bude znít trochu divně, mezi tipy a triky, jak mít krásné prádlo, patří i použití černého pepře. Ten nám pomůže zachovat u oblečení stále syté barvy a bílé prádlo bude zářit čistotou. Zapomeňte na zažloutlé fleky, pepř si totiž s nimi poradí.
Stačí, když přidáte do bubnu i lžičku černého mletého pepře. Pokud tak učiníte, perte při nižších teplotách. Tip lze použít i na již zašedlé oblečení.

Aspirin pomůže od bolesti, ale i rozzáří prádlo

Další skvělý tip, jak si lze pomoci při praní prádla, je použití obyčejného aspirinu. Pokud máte rádi zářivou bílou barvu, a máte strach, aby vám bílé oblečení nezešedlo, použijte při praní právě aspirin. Tabletku prostě jen tak vhoďte k prádlu do pračky.

A jak na zašedlé prádlo?

Jde to jednoduše. Rozpusťte 325 mg aspirinu ve dvou litrech horké vody. Do tohoto roztoku pak namočte své zašedlé prádlo a nechejte ho v něm nejméně sedm hodin, nejlépe přes noc. Poté prádlo vyjměte a nechejte jej uschnout. Aspirin vám také pomůže vyčistit skvrny. V tomto případě však použijte studenou vodu, kde rozpustíte aspirin. Nechejte prádlo se skvrnami v této lázni dvě hodiny. A pamatujte, skvrny a horká voda nejdou dohromady, proto v tomto případě používáte vodu studenou!

Skořápky od vajec

Skvělou, čistě ekologickou metodu praní bílého prádla používaly již naše babičky. Pro vybělení a proti zašednutí přidávaly k záclonám nebo bílému prádlu do pračky bavlněný sáček s vaječnými skořápkami. Jejich účinky jsou také skvělé, ovšem chce to delší přípravu. Skořápky musíte nechat dobře vyschnout, zbavit je všech zbytků, tedy i vnitřní krycí blanky. Pak je nutné je vložit do dobře uzavřeného látkového sáčku, aby se skořápky nevysypaly do pračky. Dále čtěte: Chcete kvalitní a levná vajíčka? Pořiďte si zjara slepice).

Do pračky se zapnutými knoflíky

Na závěr máme pár rad, které vám při praní usnadní práci a prodlouží život nejen vašemu prádlu, ale i vaší pračce.

  • Nepoužívejte na praní zbytečně moc pracího prostředku, ale volte jeho přiměřené množství.
  • Pračku nepřetěžujte, dodržujte stanovené váhové množství, jinak se vám prádlo řádně nevypere.
  • Před praním zapněte zip na oblečení a zapněte knoflíky.
  • Pravidelně o vaši pračku pečujte, aby vám sloužila co nejdéle a vaše prádlo nezapáchalo.
  • Nezapomínejte také na jeden skvělý trik, s nímž vám pomůže ocet. Přidávejte jej do pračky. Můžete jej v menším množství dát přímo do pračky při běžném praní. Větší množství octu pak použijte při praní utěrek.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herce Keanu Reevese děsí peníze, které si vydělal. Raději je rozdává. Patří k nejštědřejším...

Styl

Naučte dítě lyžovat. Je třeba dodržet pár jednoduchých zásad a zvládnete to

Dům a zahrada

Vypěstovat si z pecky avokáda krásnou pokojovku zvládne i úplný začátečník. Základ je teplo a vlhko

Zavřít reklamu