Na co se zaměřit při výběru malého bytu? Tyto věci mějte při prohlídkách na paměti

 Dům 
07. srpna 2019 19:01 / Marie Popelková
  1
📷
4 fotografie v galerii
Některé malé byty mají spoustu výhod oproti jiným. Vybírejte pečlivě. Depositphotos
Všechny malé byty nejsou stejné. Jestli jste v situaci, kdy si kvůli různým okolnostem nemůžete větší byt dovolit, dejte si pozor, abyste vybrali menší byt s těmi správnými vlastnostmi. Zde je několik věcí, které byste měli mít při prohlídkách na paměti.

Některé atributy by vám značně znepříjemňovaly život v malém bytě, a proto je třeba se jich vyvarovat. Patří mezi ně například špatné rozložení místností a nábytku, anebo výhled na protější panelák. Jaké jsou naopak vlastnosti perfektního malého bytu?

Přirozené světlo

Nedostatek přirozeného světla výrazným způsobem ovlivní vaši náladu. Budete se cítit podrážděně a bez nálady. Celý byt bude navíc působit stísněně a ponuře. Na to je třeba dávat si pozor obzvláště u bytů v přízemí. Slunce může být blokováno například jinými budovami, stromy a podobně. Snažte se zaměřit na byty, které jsou orientovány tak, abyste si mohli užívat přirozeného světla po co nejdelší dobu. Něco jiného je, pokud se do svého bytu chodíte více méně pouze vyspat a netrávíte v něm tolik času. V tom případě vám nebude vadit pořídit si tmavší byt, který možná seženete za lepší cenu.

Příroda na dosah

Skvělý výhled nebo možnost vyjít na dvorek či zahradu vám může vynahradit menší prostor v bytě. I když terasa nebo zahrada jsou lepší, i výhled na park vám psychologicky dopomůže k tomu, že se nebudete cítit stísněně. Jestli se vám nedostává ani jednoho, pořiďte si alespoň květináče za okno, abyste si dopřáli alespoň kousek přírody.

Otevřenost

Velikost bytu není až tolik důležitá jako to, jak je rozložený. Čím otevřenější je celý prostor, tím pohodlnější to pro vás bude, protože budete mít více možností, jak nábytek rozestavět. Z toho důvodu je lepší garsonka než jednopokojový byt. Když budete mít veškerý nábytek v jednom prostoru, také ho snadněji využijete více než k jednomu účelu. Opticky vám také může pomoct výběr barev.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herec Petr Batěk si na sebe uvázal bič: Buď se dostane do formy, nebo zaplatí ze svého dost peněz

Styl

Mohou drobné domácí práce uklidňovat a zlepšit psychické zdraví?

Dům a zahrada

Přilákejte včely na zahrádku. Modré květiny jsou pro ně výjimečné

Zavřít reklamu