Jak sušit houby nebo byliny, aby si zachovaly co nejvíce chuti i vůně

Sušte po vzoru našich babiček
📷
Dalších 6 fotografií v galerii
 Ostatní 
24. srpna 2019 14:19 / Pinterest
  0   0
Donesli jste si domů úrodu hub nebo bylinek a nevíte, jak je nejlépe usušit? Velmi praktickým pomocníkem se může stát závěsná síťka. Díky ní si houby uchovají vůni i chuť.

Vůbec nejstarší metodou konzervace bylin, ovoce, zeleniny i hub je sušení. V dnešní době jsou na trhu elektrické sušičky, které se prakticky postarají o vše. Nicméně sušení na vzduchu má své výhody. A díky speciální síťce můžete sušit také na patra. Ještě ji nemáte?

Elektrika versus vzduch

Ano, možná budete namítat, že sušit na vzduchu je zdlouhavé, navíc papíry a plechy s ovocem, zeleninou či jinými potravinami zabírají spoustu místa. Jenomže tento způsob konzervace jídla má jednu velkou výhodu. Takto uchované potraviny si zachovají nejvíce přirozené vůně a chuti. A to se v elektrické sušičce nestává. Navíc zde často hrozí, že potraviny spálíte a jsou pak nahořklé.

Na čem sušit

Dodnes celá řada lidí suší na novinách, pečícím papíru nebo síťkách, které zdědili někde po babičce. A pro ty, kteří chtějí uspořit místo, jsou právě závěsná sušící síta. Jde o vyztužená, látková síta, která si můžete pořídit v jednopatrové i několikapatrové verzi různých rozměrů. Můžete je zavěsit i na menší balkónky nebo do lodžií.

Přenosné a skladné

Nespornou výhodu sušících sít je nejenom jejich skladnost. Některá síta jsou dokonce vyrobena jako cestovní, což se vám může hodit pro případ, že plánujete jet někam na chalupu. Prostě je jednoduše složíte jako stan a dáte do zavazadla. Bonusem je také jejich přenositelnost. Naplněná síta můžete kdykoliv složit a přenést z místa na místo, například zrovna tam, kde vám bude pěkně svítit sluníčko. A jakmile vám vaše úroda uschne, je potřeba ji dobře uskladnit a chránit před vlhkostí. Houby nemusíte jen sušit. Dají se uchovat i jinými způsoby

Šárka Sokolská | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Ojedinělý skalní útvar viděl každý Čech, i když na něm vlastně nebyl

Věda & Vesmír

Co byste cítili, kdybyste se ocitli v blízkosti tyranosaura, stegosaura, triceratopse nebo brachiosaura

Bydlení

Pokud se vám někde protrhla síť proti hmyzu, nemusíte hned kupovat novou. Dá se spravit

Zavřít reklamu