Překáží vám ve skříni liché ponožky? Najděte pro ně lepší využití

 Ostatní 
20. srpna 2019 09:30 / Eva Vogelová
  0
📷
4 fotografie v galerii
Také vám někdo krade ponožky? Shutterstock
Máte někdy pocit, že vám doma řádí skřítek, který krade ponožky? Nejste v tom sami, děje se to téměř všem. Jedna ponožka z páru se snadno ztratí. Inspirujte se, k čemu byste liché ponožky mohli využít.

Ztracené ponožky se většinou už nenajdou. Ve výsledku vám zbyde několik lichých, které nechcete vyhodit, protože doufáte, že jejich protějšek se časem někde objeví. Nepočítejte s tím, že ponožky najdete. Využijte je k různým činnostem, aby zbytečně nezabíraly místo ve skříni, ale plnily nějakou funkci.

Vyleštěte s ponožkami okna

Nemusíte si pořizovat speciální stěrku na sklo, abyste dobře umyli okna. Navlečte si jednu lichou ponožku na ruku, použijte čisticí přípravek a začněte drhnout. Pokud se vám rukou v ponožce nebudou okna dobře mýt, můžete se vrátit k původnímu provedení a lichou ponožku použijete na něco jiného.

Poskytněte svému mobilnímu telefonu ochranu před poškrábáním

Děláte činnosti, během kterých máte obavy o svůj mobilní telefon? Může se vám poškrábat v kabelce nebo během práce na zahradě. Vyberte si jednu ponožku. Měla by se vám líbit a velikostně sedět na váš mobil. Mobil vložíte do ponožky a už se o něj nemusíte strachovat.

Vytvořte si originální pytlík na boty či deštník

Máte v plánu se vydat na dovolenou? Liché ponožky se vám budou hodit k balení věcí do zavazadla. Namísto klasického sáčku použijte ponožky. Můžete je přetáhnout přes boty, aby vám špinavé podrážky neznečistily další věci v kufru. To stejné můžete udělat třeba s deštníkem.

Utřete s ponožkou prach na nedostupných místech

Ponožka je praktičtější na utírání prachu než klasická prachovka. Navlečte si ji na ruku a vytřete s ní prach na těžko dostupných místech. Hodit se vám bude třeba na žaluzie, které díky ponožce můžete pohodlně utřít z obou stran.

Ponožku můžete použít i na zaprášené listy květin. Vytřete všechna zákoutí a malé škvíry, kam se s běžnou prachovkou nedostanete.

Použijte ponožky proti šatním molům

Trápí vás šatní moli? Použijte lichou ponožku. Nasypte do ní usušenou levanduli, důkladně ji zavažte a vložte do skříně. Pokud máte více jednotlivých ponožek, použijte je také. Zvýšíte tím šanci, že se molů zbavíte.

Odstraňte zápach z lednice, koše nebo skříně

Zapáchá vám skříň, lednice či koš? Naplňte ponožku zrnkovou kávou či voňavým mýdlem, důsledně ji zavažte a vložte do místa, které vám zapáchá. Ponožka s přísadou nepříjemný zápach pohltí. Zapáchá vaše lednice opravdu silně? Víme, jak se s tím vypořádat.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Agáta Hanychová se k Soukupovi nestěhuje. Pro své děti naopak předělává pokojíčky ve vlastním domě

Styl

Začal čínský nový rok ve znamení králíka. Pro většinu znamení zvěrokruhu by to měl být skvělý rok....

Dům a zahrada

Nezanedbejte říjnové práce na zahradě: Sázejte, uskladňujte a mulčujte