Výroba větrníku, kterou zvládne i vaše dítě

Větrník točící se v záhonu, v truhlíku s květinami na okně nebo jako dárek na narozeninovou oslavu udělá jistě radost malým i velkým.
 Dílna 
20. června 2015 22:42 / www.wikihow.com
  0   0
Při výrobě různých větrníků je jedno pravidlo společné, větrník připevníme na tyčku tak, že na drátek navlékneme jeden či více korálků, pak dřevěné kolečko. Nemáme-li dřevěné kolečko, můžeme je nahradit několika kolečky kartonu slepenými k sobě. Teprve pak navlékneme jednotlivé díly nebo ramena větrníku, někdy je korálek i uvnitř větrníku a nakonec zase korálek, za kterým uděláme na drátku očko. Drát musí být dostatečně silný, aby jej větrník neohýbal, a nesmí být utažen tak, aby se větrník nemohl točit.

POSTUP:

1. Na nejjednodušší větrník – právě takový, aby ho zvládlo dítě, si připravíme dřevěnou tyčku, dlouhý tenký hřebíček nebo silnější vázací drát, korálky, barevný karton, nůžky, tužku a pravítko.

Nejjednodušší větrník vyrobíme tak, že čtverec papíru nastřihneme z rohů téměř k prostředku, v rozích propíchneme dírky a postupně na drátek navlékneme korálek, střed čtverce, korálek, cípy čtverce a zase korálek, za kterým uděláme očko.

2. Dvoubarevný větrník vyrobíme tak, že nastřihneme čtverce dva, větší a menší, položíme středem na sebe a navlékneme stejným způsobem na drátek.

3. V podstatě všechny větrníky upevňujeme obdobně – dlouhou ocelovou jehlou nebo kouskem vázacího drátu, které musíme upevnit k tyčce. Tuto část menší dítě většinou nezvládne a u většího záleží na šikovnosti, nebo na tom, jak bylo vedené. V tomto bodě se tedy očekává pomocná ruka zručného rodiče nebo jiného dospělého. Ten tyčku na konci nejlépe provrtá a drát otvorem protáhne, anebo ocelovou jehlu s větrníkem i korálky k tyčce přitluče kladivem.
◼ redakce hobby / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Zchlaďte se po práci u vody. Zkuste přírodní jezera s nádherně čistou vodou

Věda & Vesmír

V hlubinách měsíce Europa to žije. Vědci přichází s dechberoucími poznatky

Bydlení

Pistáciové skořápky nevyhazujte, jsou ideálním pomocníkem v zahradě. Jako mulč i odpuzovač slimáků

Zavřít reklamu