Doma, v bezpečí

 Dílna 
14. června 2015 22:45 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Zabezpečení domu se vyplatí na jekémkoliv domku. Wikimedia Commons/palickap
Jistě všichni toužíte po pocitu bezpečí, a to zejména doma. K nejběžnějším a nejjednodušším bezpečnostním prostředkům patří kvalitní okna a bezpečnostní dveře. Ale existuje ještě lepší forma ochrany.

Možná se podivíte, ale mezi nejjednodušší prostředky ochrany patří už oplocení domu, které do jisté míry zabraňujevstupu na pozemek. Samozřejmostí je však ochrana dveřních a okenních otvorů, protože právě těmito vstupy projde zhruba 80% všech pachatelů vloupání.

Jak chránit dveře?

Bezpečnostní štít - chránit před vyvrtáním, roztržením, manipulací planžetou, například bezpečnostní vložka s překrytým profilem nebo klíčem s prohlubněmi.

Zadlabací, rozvorový zámek - je odolný proti provrtání, pojistka při rozlomení vložky automaticky zablokuje vysunutou závoru, speciální protiplech.

Horní přídavný zámek - zdvojuje bezpečnost vstupních dveří, vložka se nedá zlomit či povolit planžetou. Dveřní příčná a celoplošná závora - chrání před násilným vyražením a vyháknutím vstupníh dveří. Odolné bezpečnostní dveře a různé typy mříží.

Vyplnění prostoru zárubně betonem - proti roztažení zárubně.

Další bezpečnostní prvky - zpevnění zárubně po obvodu ocelovým pásek proti vyražení dveří, zábrany proti vysazení pantů...

Jak zabezpečit okno?

Věnujte pozornost rámu, okennímu překladu a parapetu, okennímu křídlu, pantónu, sklu, závorám a kováním.

Bezpečnostní sklo, využití bezpečnostní fólie, destrukční prostor, mříž - chrání proti rozbití skla. Instalace uzamykatelných závor, klíček nebo doplňkového zámku - brání otevření okna.

Zpevněná konstrukce oken a křídel, zabezpeční psntů podobně jsko u dvedří - chrání proti vypáčení a vysazení okna z pantů.

Zpevnění a ohnutí okenního parapetní desky - zamezí vypáčení z místa pod okenním křídlem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Celý svět zasáhla zpráva o rakovině princezny Kate. Její mladší bratr James zveřejnil dojemný vzkaz a...

Styl

Umělá inteligence už vylepšuje i chuť piva nebo čokolády

Dům a zahrada

Vodní kámen zlikviduje konvici, myčku i pračku. Zatočte s ním některou z osvědčených metod