Doma, v bezpečí

Zabezpečení domu se vyplatí na jekémkoliv domku.
 Dílna 
14. června 2015 22:45 / Wikimedia Commons/palickap
  0   0
Jistě všichni toužíte po pocitu bezpečí, a to zejména doma. K nejběžnějším a nejjednodušším bezpečnostním prostředkům patří kvalitní okna a bezpečnostní dveře. Ale existuje ještě lepší forma ochrany.

Možná se podivíte, ale mezi nejjednodušší prostředky ochrany patří už oplocení domu, které do jisté míry zabraňujevstupu na pozemek. Samozřejmostí je však ochrana dveřních a okenních otvorů, protože právě těmito vstupy projde zhruba 80% všech pachatelů vloupání.

Jak chránit dveře?

Bezpečnostní štít - chránit před vyvrtáním, roztržením, manipulací planžetou, například bezpečnostní vložka s překrytým profilem nebo klíčem s prohlubněmi.

Zadlabací, rozvorový zámek - je odolný proti provrtání, pojistka při rozlomení vložky automaticky zablokuje vysunutou závoru, speciální protiplech.

Horní přídavný zámek - zdvojuje bezpečnost vstupních dveří, vložka se nedá zlomit či povolit planžetou. Dveřní příčná a celoplošná závora - chrání před násilným vyražením a vyháknutím vstupníh dveří. Odolné bezpečnostní dveře a různé typy mříží.

Vyplnění prostoru zárubně betonem - proti roztažení zárubně.

Další bezpečnostní prvky - zpevnění zárubně po obvodu ocelovým pásek proti vyražení dveří, zábrany proti vysazení pantů...

Jak zabezpečit okno?

Věnujte pozornost rámu, okennímu překladu a parapetu, okennímu křídlu, pantónu, sklu, závorám a kováním.

Bezpečnostní sklo, využití bezpečnostní fólie, destrukční prostor, mříž - chrání proti rozbití skla. Instalace uzamykatelných závor, klíček nebo doplňkového zámku - brání otevření okna.

Zpevněná konstrukce oken a křídel, zabezpeční psntů podobně jsko u dvedří - chrání proti vypáčení a vysazení okna z pantů.

Zpevnění a ohnutí okenního parapetní desky - zamezí vypáčení z místa pod okenním křídlem.
◼ redakce hobby / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Poznejte unikátní ostrov, na kterém příroda vypadá jako z jiné planety

Věda & Vesmír

Pravěký svět byl opravdu děsivé místo. Kontinenty terorizovaly více než dvě miliardy obřích predátorů

Bydlení

I v souvislosti s koupelnou či toaletou existují zajímavosti, jež vás posadí na zadek

Zavřít reklamu