Využijte věci z domácnosti pro cvičení a zpevnění postavy

 Dům 
21. listopadu 2019 14:57 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
Při vysávání procvičíte celé tělo Depositphotos
Rádi cvičíte, ale nemáte peněz na rozdávání? Neutrácejte za posilovnu a využijte ke zpevnění těla věci, které nabízí vaše domácnost. Pěkně zacvičit si můžete s PET láhvemi, vysavačem nebo při umývání oken.

Žijete pohybem, ale nemůžete si dovolit navštěvovat fitcentrum nebo si platit trenéry? Vůbec si nezoufejte. Základní cviky si uděláte doma a pomůžou vám k tomu i věci z domácnosti. I když do posilovny nevkročíte, budete mít postavu jako ti, kteří tam tráví spoustu času.

Vlastní tělo

Kouzlo tkví v tom, že nemusíte ani zvedat těžké činky nebo chodit od stroje ke stroji, abyste vypadali dobře. Stačí k tomu pouze cvičení s vlastním tělem a občas vzít nějakou tu pomůcku z domácnosti. Doma můžete dělat klasické kliky, dřepy, výpady nebo lehsedy a sklapovačky, ke kterým vám postačí obyčejná deka nebo karimatka na zemi. Pomoct vám mohou i děti, které vám skočí na záda a budou představovat závaží.

Věci z domácnosti ale mohou cvičení zpestřit. Dobrým pomocníkem je vysavač. Nejenže při vysávání pracuje celé tělo, ale můžete si činnost zpestřit tím, že při ní budete dělat dřepy nebo výpady. Pomocí výpadu se dostanete dál při vysávání koberce, při dřepu se zase dostanete například pod postele a podobně.

Náročnou činností, při které procvičíte ruce, je umývání oken nebo podlahy. Pohyby nahoru a dolů nebo obloukovými pohyby hadrem budete za chvíli cítit ramena, ale částečně i prsní nebo zádové svaly. Pokud budete utírat zblízka zespodu od kolen do úrovně prsou s prsty směřujícími dolů, imitujete cviky na biceps.

Postačí gauč

Na triceps stačí gauč, o který se vzadu opřete pažemi a budete si sedat do prázdna a zase se zvedat nahoru. Gauč může dobře posloužit i pro polodřepy. Stačí si sednout na gauč a vstát a cvik opakovat a uvidíte, že budete mít po nějakém čase zadek jako ze železa.

Činky si můžete nahradit například PET láhvemi nebo válečkem a jinými maličkostmi. S láhvemi pak lehce můžete cvičit biceps, tripces, ramena, ale také prsa, záda a koneckonců poslouží jako břemeno i při výpadech nebo dřepech.

Jako kettlebell

Náročnějším poslouží například kbelík s vodou, který lze používat jako činku zvanou kettlebell. Podle toho, jakou chcete váhu, si ho napustíte jen na dno, do půlky, nebo skoro až po vrch. Potom ale musíte být o to přesnější, abyste vodu nevylili. Cvik tak budete muset provádět velmi důkladně. A pokud vodu rozlejete, ihned si zacvičíte tím, že ji budete hadrem utírat.

Tělo posílí i venkovní činnosti jako rytí záhonů, hrabání listí, stříhání a řezání keřů a stromů, ale také třeba kosení trávy kosou nebo natírání plotu. Náročnou činností je pak štípání dříví. Dávejte si však pozor, abyste nezatížili pouze jednu stranu těla. Jaké práce dělat na zahradě před zimou, jsme psali zde.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Stav Bruce Willise se údajně zhoršuje: Jeho chování je nevyzpytatelné a agresivní

Styl

Středomořská strava prokazatelně snižuje riziko vzniku mnoha závažných onemocnění

Dům a zahrada

11 tipů, jak vybrat nejlepší sekačku na trávu