Jak zabránit zápachu domácích mazlíčků

Můžete uklízet, jak chcete, ale vaši domácí mazlíčkové vám představu voňavé domácnosti mohou řádně narušit.
 Mazlíčci 
22. srpna 2015 13:48 / Wikimedia Commons/Cpl. Joshua Young
  0   0
Pes mi voní. Vám ne? Pak asi není něco úplně v pořádku a pejsek nevoní, jak má. Jistě, pes je cítit, ale pokud je zdravý, pak se jedná o přirozený pach jeho těla a ten mi opravdu nevadí. Ale je pravda, že žádný pejsek není vždy ve stoprocentním stavu a tak zde může být přítomný i nepřirozený zápach.

Můžete uklízet, jak chcete, ale vaši domácí mazlíčkové vám představu voňavé domácnosti mohou řádně narušit. Jak tedy nežádoucí pachy z bytu či domu spolehlivě zahnat? Podívali jsme se za vás, co nabízí trh.

Dezinfekce a úklid

Aby čtyřnozí spolubydlící nenechávali ve vašem bytě „pachové stopy“, nesmíte zanedbávat pravidelný úklid, jehož základem je hlavně výměna podestýlky u křečků a králíků a výměna steliva v kočičím záchodě – to jsou hlavní zdroje zápachu. Občasná nehoda v podobě loužičky by také měla být co nerychleji odstraněna.

Můžete přitom využít zcela přírodní prostředky – tedy například octovou vodu, jedlou sodu nebo obyčejnou sodovku, které mají odstranit nejen případnou skvrnu, ale i zápach. Můžete ale sáhnout i po těch z obchodu. A pak je na vás, zda to bude přípravek s chlórem, nebo bez něj.

Pohlcovače zápachu

I když se snažíte, jsou situace, kdy nemáte čas na důkladný úklid a vaším cílem je se rychle zbavit zápachu. „Pokud cítíte ve svém bytě nepříjemný odér, nastříkejte bytové textilie – závěsy, záclony, čalounění, koberce – pohlcovačem pachů.

Neutralizátor zápachu

Skvělý pomocník k odstranění zápachu z moči z wc pro kočky a z plastových misek klecí pro hlodavce před výměnou podestýlky.Neutralizátor nastříkáte přímo do kočičího záchodku nebo na dno klece hlodavců, a zjistíte, že přípravek působí okamžitě.
◼ redakce hobby / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

I na zdánlivě bezpečné pláži může číhat smrtelné nebezpečí. Na co byste si měli dát o dovolené...

Věda & Vesmír

Budoucnost lidstva? Šéf Amazonu o ní má jasno

Bydlení

Barva ložního povlečení může ovlivnit víc, než si možná myslíte

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu