Jak zabránit zápachu domácích mazlíčků

 Mazlíčci 
22. srpna 2015 13:48 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Můžete uklízet, jak chcete, ale vaši domácí mazlíčkové vám představu voňavé domácnosti mohou řádně narušit.  Wikimedia Commons/Cpl. Joshua Young
Pes mi voní. Vám ne? Pak asi není něco úplně v pořádku a pejsek nevoní, jak má. Jistě, pes je cítit, ale pokud je zdravý, pak se jedná o přirozený pach jeho těla a ten mi opravdu nevadí. Ale je pravda, že žádný pejsek není vždy ve stoprocentním stavu a tak zde může být přítomný i nepřirozený zápach.

Můžete uklízet, jak chcete, ale vaši domácí mazlíčkové vám představu voňavé domácnosti mohou řádně narušit. Jak tedy nežádoucí pachy z bytu či domu spolehlivě zahnat? Podívali jsme se za vás, co nabízí trh.

Dezinfekce a úklid

Aby čtyřnozí spolubydlící nenechávali ve vašem bytě „pachové stopy“, nesmíte zanedbávat pravidelný úklid, jehož základem je hlavně výměna podestýlky u křečků a králíků a výměna steliva v kočičím záchodě – to jsou hlavní zdroje zápachu. Občasná nehoda v podobě loužičky by také měla být co nerychleji odstraněna.

Můžete přitom využít zcela přírodní prostředky – tedy například octovou vodu, jedlou sodu nebo obyčejnou sodovku, které mají odstranit nejen případnou skvrnu, ale i zápach. Můžete ale sáhnout i po těch z obchodu. A pak je na vás, zda to bude přípravek s chlórem, nebo bez něj.

Pohlcovače zápachu

I když se snažíte, jsou situace, kdy nemáte čas na důkladný úklid a vaším cílem je se rychle zbavit zápachu. „Pokud cítíte ve svém bytě nepříjemný odér, nastříkejte bytové textilie – závěsy, záclony, čalounění, koberce – pohlcovačem pachů.

Neutralizátor zápachu

Skvělý pomocník k odstranění zápachu z moči z wc pro kočky a z plastových misek klecí pro hlodavce před výměnou podestýlky.Neutralizátor nastříkáte přímo do kočičího záchodku nebo na dno klece hlodavců, a zjistíte, že přípravek působí okamžitě.
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Ukázalo se, že Madonna ve své sbírce skrývá dávno ztracený obraz. Měl zmizet z Francie koncem 1. světové...

Styl

Začal čínský nový rok ve znamení králíka. Pro většinu znamení zvěrokruhu by to měl být skvělý rok....

Tech

Rusko vybavilo svoje ponorky Belgorod novými a nedostižnými jadernými torpédy Poseidon