Obyčejný odlakovač na nehty má v domácnosti mnoho využití

 Ostatní 
23. února 2020 08:20 / Eva Vogelová
  1
📷
4 fotografie v galerii
Odlakovač nemusíte nutně použít pouze na nehty  Depositphotos
Máte doma několik starších odlakovačů na nehty? Nemusíte je zužitkovat pouze na odlakování nehtů, dají se využít různými praktickými způsoby. Zjistěte, jak si z něj udělat šikovného pomocníka v domácnosti.

Mít odlakovač vždy po ruce se hodí. Využijete ho totiž ke spoustě činnostem. Zbaví vás skvrn z podlahy, vyčistíte s ním klávesnici a můžete jím nahradit dezinfekci. Budete překvapeni, co se s ním dá všechno zvládnout.

Dezinfekce

Odlakovač na nehty vám poslouží jako dezinfekce. Můžete s ním vyčistit drobné předměty, se kterými však nebudete nijak zasahovat do těla. Máme tím na mysli třeba pinzetu na obočí nebo holicí strojek. S odlakovačem si rozhodně nečistěte žádné rány na kůži.

Klávesnice

Vyčistit klávesnici není snadné, protože prach a mastné skvrny se skrývají v různých zákoutích. Navíc není jednoduché z ní nečistoty dostat jen navlhčeným hadříkem. Klávesnici zkuste vyčistit s pomocí odlakovače. Nachystejte si vatové tampony a nakapejte na ně odlakovač. Klávesnici pak důkladně vyčistěte. Uvidíte, že po mastných skvrnách nezůstane ani stopa.

Lepidlo

Pracovali jste s lepidlem, ale zašpinili jste si s ním stůl i ruce? To může být problém, protože lepidlo jde velmi špatně dolů. Nemusíte z toho být naštvaní. Pomůže vám odlakovač na nehty. Namočte do něj vatový tampon a místa, kde lepidlo zaschlo, s ním potřete. Mělo by jít z povrchů a vašich prstů dolů hned.

Fixa

Máte doma energické děti, které potřebují všechno prozkoumávat a neustále si hrát? Nejedno dítě už pomalovalo fixami bílé zdi, což rodiče dokáže pěkně vytočit. Malování stěn totiž obnáší velké úsilí a nikomu se to nechce dělat znovu jen proto, že si z nich udělalo dítě malířské plátno.

Počmárané zdi rozdýcháte snadno, když vám řekneme, že z nich fixu dostanete dolů snadno a bez velké námahy. Nalijte si na hadřík odlakovač na nehty a opatrně s ním malířské umění vašich dětí stírejte.

Skvrny na podlaze

Zůstaly vám na podlaze šmouhy, které nejdou snadno odstranit? Zkuste na ně použít odlakovač na nehty. Vezměte si hadřík, namočte jej do odlakovače a skvrny s ním vyčistěte. Tento způsob bude fungovat na podlahy z dlaždic, laminátu či betonu.

Rozhodně odlakovač neaplikujte na dřevěnou podlahu, která by se tím mohla poškodit. Dále čtěte: V domácnosti vám může dobře posloužit i ústní voda. Zjistěte, k čemu ji využít.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Brad Pitt po delší době randí. Jeho vyvolenou je známá modelka, jež proslula pro své obnažené fotky a...

Styl

Byl to jen mýtus. Velké snídaně jsou sice důležité, ale s hubnutím nepomohou, potvrdila nová studie

Tech

Americké letectvo se dočkalo nového obrovského tankeru KC-46, o kterém tvrdí, že ve vzduchu doslova změní...