Ochrana před zloději. Jak vybrat dveře, zámky i kliky a na co se zaměřit

 Dům 
01. dubna 2020 16:00 / Marie Popelková
  0   0
📷
4 fotografie v galerii
Dobré dveře jsou základ Internet
Kromě elektronické ochrany domova před zloději existují i klasické mechanické možnosti. Vyjdou levněji, přitom váš byt či dům také ochrání.

Myslíte si, že prvním krokem k bezpečnému bydlení je kvalitní zámek? Ani nejlepší mechanický systém vám nepomůže, když u bytu či domu nemáte odolné dveře. Ty vás ochrání před nezvanými návštěvami, před požárem, případným zápachem a zároveň eliminují hluk. Dnes si už můžete pořídit vchodové dveře, které jsou vybaveny tříbodovým automatickým zámkem. Z hlediska bezpečnosti lze dveře dovybavit čtečkou otisku prstů, kódovací klávesnicí nebo čtečkou RFID čipů. Nejspolehlivější variantou je pak kombinace více bezpečnostních prvků.

Jak zvolit tu správnou?

Při výběru cylindrické vložky se poraďte s odborně vyškoleným prodejcem. Na trhu jsou tři typy: klasické vložky, zkrácené modely, vložky s knoflíkem. Klasickou cylindrickou vložku použijete u běžných vstupních dveří. Pro tyto účely můžete použít i vložky s knoflíkem. Zkrácené vložky se používají u dveří do sklepů u branek. Do bezpečnostních dveří namontujte vložky, které jsou odolné proti překonání planžetováním, odvrtáváním, vytržením.

Starší typy vložek se dají otevřít pomocí speciálního klíče, aniž by byly patrné známky poškození. Nejúčinnější ochrana proti vniknutí do bytu je zakoupení vložek ve třetí nebo čtvrté bezpečnostní třídě. Slabou cylindrickou vložku v nekvalitních dveřích zloději hrubou silou rozlomí.

Na kolik to vyjde?

Ceny velmi kvalitních cylindrických vložek s ochranou kopírování klíčů prostřednictvím bezpečnostní karty se pohybují kolem 1 000 Kč. Cylindrické vložky třetí bezpečnostní třídy by měly odolat pokusu o překonání alespoň 5 minut. Běžní bytoví zloději takové zámky nepřekonávají. Zámek s cylindrickou vložkou bezpečnostní třídy čtyři stojí mezi 2 000 – 4 000 Kč.

Mříže, které se dají složit

Otvírací nůžkové mříže osazujte všude tam, kde chcete, aby mříž nebránila volnému výhledu z okna. Ve složeném stavu nezabírají žádný prostor a neruší estetický dojem. Můžete je instalovat vně i uvnitř.

Dveře pro panelák

Do panelákových bytů vybírejte zásadně bytové dveře. Nikdy venkovní vchodové dveře. Jejich vlastnosti jsou rozdílné v protipožárních parametrech a tepelné izolaci. Dále čtěte: Čerpejte přírodní teplo pomocí čerpadla, je to jednoduché.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hvězda Stardance se jako první Češka v historii stala hlavní múzou slavného karnevalu v Riu

Styl

Magnety a hračky, které obsahují baterie, mohou děti vážně ohrozit na životě. Dávejte si na ně dobrý...

Dům a zahrada

Existuje několik znaků, díky kterým poznáte, že orchidej potřebuje zalít

Zavřít reklamu