Přichází duben, čas setí zeleniny i prořezávání starých stromů

Zahrádkáře čeká spousta práce
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Zahrada 
01. dubna 2020 09:48 / Depositphotos
  0   0
Březen se s námi rozloučil a duben tudíž přebírá svou vládu. Pro zahrádkáře to znamená, že se mohou těšit z prvních úspěchů toho, co letos zaseli v zahradě.

A samozřejmě to pro ně znamená také spoustu další práce.

Zahrada hýří barvami

Tráva se zelená a záhonky začínají pomalu hrát všemi barvami. Na sluníčko totiž vykukují tulipány, narcisky a hyacinty, které budou brzy následovat trvalky i dvouletky. Ke konci měsíce už bude čas na sázení mečíků a lilií, proto se poohlédněte po cibulkách těch nejkrásnějších.

Na řadu přichází také vysazování živých a okrasných plotů, které nemají kořenové baly. Naopak jehličnany je třeba vysadit předrašené a s kořenovým balem. Duben je také ideálním časem k řízkování tújí, tisů a jalovců.

Nezmeškejte setbu

Už minimálně měsíc sází zkušení zahrádkáři kořenovou zeleninu. Pokud jste to ještě neudělali, ještě pořád máte příležitost. K ní můžete přihodit také saláty, ředkvičky, kedlubny, červenou řepu, okurky, jarní cibuli a česnek, dále pak kopr nebo cukrový hrášek. Pořád ale mějte na paměti, že vzhledem k tomu, že se stále ráno drží nízké teploty, je potřeba záhony překrýt netkanou textilií.

Braňte se proti škůdcům

Duben je také ideální měsíc pro sázení ovocných stromků. Pouze u broskvoní skutečně počkejte na opravdu teplé dny. Staré stromy můžete přeroubovat, a pokud to s jejich úrodou nebylo úplně ideální, s vyrašením prvních poupat je můžete ještě prořezat. Je také čas na preventivní postřiky proti škůdcům a různým nemocem, které by mohly ohrozit úrodu.

Věnujte se trávníku

Také trávník bude potřebovat další fázi péče. Je třeba jej prohrabat a zbavit případného listí, posekat a dobře provzdušnit. Pokud se vám navíc zdá, že není všude stejně kvalitní a chtěli byste jej doplnit a zahustit, konec dubna je ideální pro výsev travních semen. A objevil-li se vám náhodou pod jeho povrchem krtek, bude potřeba s ním zabojovat. Inspiraci můžete najít v našem článku zde.

Veronika Prášilová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Nechce se vám k moři, ale bez vody si léto nedovedete představit? Máme pro vás netradiční tip

Věda & Vesmír

Průměrná délka života člověka roste. Vědci ale přicházejí se zjištěním, které bude pro mnohé...

Bydlení

Jedlá soda nemusí být vždy dobrý pomocník. Na tyto předměty ji rozhodně nepoužívejte

Zavřít reklamu