Svíčky a lucerničky nepatří jen k Vánocům. Vytvořit si můžete jarní i velikonoční variace

Velikonoční i jarní svícny mají své kouzlo
📷
Dalších 7 fotografií v galerii
 Dílna 
29. března 2020 13:13 / Archiv
  0   0
Pokud máte dojem, že svícny a svíčky patří jen k Vánocům, jste na omylu. Moc krásně vypadají také svícny a lucerničky v jarním či velikonočním duchu. Snadno si je vytvoříte i sami doma.

Mihotající plamen svíčky má uklidňující efekt, tematicky vyzdobené svícny ale udělají parádu i za bílého dne. Pokud chcete, můžete se doma sami pustit do výroby jarních svícnů. A klidně do tvoření zapojte i děti.

Způsobů, jak vytvořit velikonoční či jarní svícen, najdete na internetu opravdu mnoho. Vybrali jsme pro vás pět variant, třeba se vám některá z nich zalíbí, vyrobíte ji a získáte tak za pár korun krásnou dekoraci.

Ubrousková technika

Oblíbená je například ubrousková technika. Stačí si vybrat hezký jarní nebo velikonoční motiv a můžete se dát do práce. O tom, jak na ubrouskovou techniku, jsme psali zde. Vybranou dekoraci nalepte na obyčejnou zavařovací sklenici, do které vložte čajovou svíčku, ideálně v hliníkovém obalu.

Plastičtí motýlci

Zavařovací sklenici můžete oblepit i obyčejným bílým papírem, na který pak nalepíte různé kytičky nebo motýlky. Vystřihnout je můžete z barevného papíru, nebo, pokud máte, použijte nálepky. Zajímavého efektu dosáhnete tím, že některé motýlky nalepíte jen z poloviny a druhou část křídel necháte jen tak ve vzduchu.

Něžná sněženka

Sklenici oblepte barevným papírem, na který si předem nakreslíte sněženku, která k jaru neodmyslitelně patří. Květ pak ostrým nožem nebo žiletkou vyřežte. Jakmile svíčku zapálíte, květ sněženky bude krásně prosvícený.

Živá krása

Pokud máte po ruce plovoucí svíčky, můžete k dekoraci využít i je. Výborně se budou vyjímat například v jednoduché sklenici s vodou, do které naaranžujete živé listy květin. Ty vám jistě rádi věnují v každém květinářství.

Černé siluety

Působivě vypadají na sklenici také černé siluety. Opět můžete použít už hotové nálepky, ale klidně si je můžete vystřihnout z černého papíru a na sklenici je nalepíte pomocí lepidla. Motiv můžete zvolit podle svého gusta. V naší fotogalerii uvidíte, jak vypadají třeba velikonoční zajičci.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Nechce se vám k moři, ale bez vody si léto nedovedete představit? Máme pro vás netradiční tip

Věda & Vesmír

Průměrná délka života člověka roste. Vědci ale přicházejí se zjištěním, které bude pro mnohé...

Bydlení

Jedlá soda nemusí být vždy dobrý pomocník. Na tyto předměty ji rozhodně nepoužívejte

Zavřít reklamu