Mops sice není žádný sportovec, ale je to parťák do nepohody vhodný k dětem

Mops se vyznačuje vrásčitou hlavou a velkýma očima
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Mazlíčci 
02. září 2020 12:56 / Depositphotos
  10   0
Pokud máte rodinu s dětmi, mops pro vás bude vhodným a věrným parťákem. Je nenáročným plemenem ideálním i pro nezkušené majitele. Naopak se příliš nehodí ke sportovcům, protože od něj nelze očekávat velké sportovní výkony.

Mops ihned zaujme svým vzhledem. Někomu se vůbec nelíbí, jiný si ho oblíbí ihned. Psa značí jeho „vrásčitá“ hlava a velké oči. Tělo má krátké. Dorůstá do výšky 30 centimetrů a váží kolem sedmi kilogramů. Díky tomu ho můžete mít i v menším bytě a nebude to ničemu vadit. Dobře se mu bude žít ale i v rodinném domě. Dožívá se až 15 let.

Blízkost rodiny

Mops je příjemný, hravý, oddaný a chytrý pes. Patří k dobrým společníkům. Vyžaduje neustálou pozornost a blízkost rodiny. Nebývá agresivní ani nervózní. Občas ale počítejte s tím, že může být tvrdohlavý. Dobře se chová k dětem a domácím mazlíčkům, socializace je bez problémů. Dítě ale musíte naučit, jak se má k psovi chovat a co mu nemá dělat. Vyhnete se tím nepříjemnostem.

Mops je rád blízko svému pánovi, není ale žádný velký sportovec. Hodí se proto i k osamělým nebo starším lidem, kterým bude dělat radost. Zalíbí se i těm, kteří se bojí velkých psů. Pro pohyb mu vystačí procházky. Není ani potřeba velký výcvik. Snadno se naučí základní povely.

Plemeno ale není levnou záležitostí k pořízení. Počítejte, že za něj dáte pár tisíc, částka může překročit i deset tisíc. Na tisíc korun může měsíčně přijít i strava, která by měla být kvalitní.

Nemoci očí

Péče není příliš náročná. Kromě pravidelného vyčesávání srsti a zastříhávání drápků jí nemusíte věnovat tolik času. Ze zdravotních komplikací se může objevit vykloubení čéšky nebo nemoci očí, při kterých musíte vyhledat veterináře.

I mops má ale své nevýhody. Pokud býváte často pryč, doma mu bude smutno. Také se rád válí na gauči, takže pokud chcete nějaké dlouhé procházky a aktivity, také není vhodný. Obtěžovat vás může i línání chlupů, které budete mít všude. A počítejte také s tím, že mops chrápe. Pokud ho chcete mít přímo v posteli nebo vedle ní, je možné, že se nevyspíte. O nejchytřejších plemenech jsme psali zde.

Marie Popelková | inStory.cz
Témata: pes, plemeno, péče, povaha, děti
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Hledáte nejkrásnější místo na planetě? Nemusíte jezdit daleko

Věda & Vesmír

Země není výjimečná. V oblacích prachu vytvářejících planety byly nalezeny stavební kameny pro život

Bydlení

Pokud se vaší orchideji nedaří, potřebuje změnu místa. Dodržujte určité zásady

Zavřít reklamu