Holubi znečišťují svými výkaly prostředí. Vyžeňte je ze svého balkonu či parapetu

 Ostatní 
31. srpna 2020 08:37 / Eva Vogelová
  1
📷
4 fotografie v galerii
Holubi nejsou většinou nikde vítáni Depositphotos
Holuby potkáte téměř všude. Zdržují se nejčastěji u lidských obydlí, protože tam mají dostatek potravy. Problém je, že holubi bývají často drzí. Navíc ještě znečišťují svými výkaly prostředí. Pokud je po nich denně uklízíte na parapetech či balkonech, patrně se holubů budete chtít nadobro zbavit.

Holubi nejsou na většině pozemků vítáni. Dělají totiž nepořádek svými výkaly a ještě k tomu přenášejí nemoci. Holubí trus je plný plísní, parazitů a mikrobů. Může dokonce obsahovat i některé alergeny. Inspirujte se tipy, které vám zajistí, že vás už holubi obtěžovat nebudou.

Zasíťujte si balkon

Existují sítě z tenkých vláken, které téměř neuvidíte, ale holubi k vám už nevletí. Můžete s nimi zakrýt balkony, lodžie či terasy. Pokud vám nevadí, že se nebudete moci vyklonit ven, se sítěmi budete spokojeni a nijak vám nebudou překážet. Pokud však máte velké prostory, musíte počítat s tím, že to nebude levná záležitost.

Gelová vrstva

Pokud si nechcete své prostory zasíťovat, můžete využít speciální gelovou ochranu. Natřete s ní místa, kam holubi nejčastěji dosedají. Modrošedým ptákům se to samozřejmě líbit nebude. Namočí se do gelové vrstvy a odletí. Po nějaké době už nebudou chtít okupovat vaše prostory, protože jim lepivá hmota nebude příjemná. Postupně se na ni však přilepí prach či peří a budete ji muset často obměňovat.

Koření

Holubi nesnášejí koření. Můžete ho použít namísto speciální gelové ochrany. Koření nasypejte na místa, kam si často sedají. Měli byste ho smíchat. Vysypejte tam skořici, pepř či nové koření. Pokud tyto konkrétní druhy nemáte, nasypejte tam alespoň zatím koření, které najdete ve své domácnosti.

Atrapa dravce

Holubi se bojí dravců, utíkají před nimi. Můžete si na parapet či balkon k tomu všemu pořídit ještě atrapu ve tvaru dravce, která je vyděsí. Měli byste ji však čas od času přemisťovat, aby si na předmět nezvykli a nepřestali se ho bát. Dále čtěte: Kuny dokáží udělat na půdě pěknou paseku. Vyhnat je můžete osvědčenými způsoby.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herečka Lucie Zedníčková podstoupila liposukci břicha. Už nechtěla vypadat jako těhotná

Styl

Byl to jen mýtus. Velké snídaně jsou sice důležité, ale s hubnutím nepomohou, potvrdila nová studie

Dům a zahrada

Spravný podzimní řez pivoněk zajistí jejich vitalitu a bohaté kvetení pro příští rok. Pozor však na...