Zápach z psí tlamy je odpudivý. Pomůže kokosový olej i dentální kosti

 Mazlíčci 
24. května 2020 11:15 / Eva Vogelová
  0
📷
6 fotografií v galerii
Ohryzávání dentálních kostí čistí psům ústa Depositphotos
Není nic hezčího, než když vás psí miláček má rád a dává vám to najevo olizováním obličeje. Z takové radosti se však může stát pěkná nepříjemnost. A to hlavně ve chvíli, kdy psovi silně zapáchá z tlamy. Lidé jednoduše zaženou problém kartáčkem na zuby. U pejsků je to složitější. Přečtěte si, jak s tím naložit.

Zápach z tlamy čtyřnohého parťáka znamená, že je něco v nepořádku. Ve většině případů jde o nevyváženou střevní mikroflóru a špatnou zubní hygienu. Pejsci trpí na zubní plak a kámen úplně stejně jako lidé. Zápach je signálem, že byste se měli mazlíčkovu chrupu věnovat mnohem důkladněji než doposud. Ideálně stejně jako vlastním zubům.

Pažitka

Pažitka se řadí mezi oblíbenou jarní zeleninu. Naleznete ji téměř v každé zahrádce. Skvěle chutná, ale zároveň má i antibakteriální účinky. A právě tyto vlastnosti zvládnou postupně napravit zkažený dech. Pažitku nakrájejte na drobné kousky a zamíchejte do granulí či jiné formy krmení vašeho parťáka.

Vývar ze zázvoru

Zázvor stejně jako pažitka umí velmi dobře zatočit s bakteriemi. Jeho pikantní chuť dokáže zázraky hned po prvním doušku. Pro pejsky však nesmíte udělat vývar příliš silný, s největší pravděpodobností by jim nechutnal. Stačí do hrníčku s horkou vodou přidat dva plátky kořenu a nechat je tam až do vychladnutí. Mazlíčkovi pak v průběhu dne dávejte několik čajových lžiček.  

Bílý jogurt

Bílé jogurty patří mezi potraviny, které napravují střevní mikroflóru. Pro zdravé trávení se doporučuje konzumovat alespoň jeden kelímek bílého jogurtu denně. Pejskům však stačí přidat pár gramů do granulí. Dávejte si pozor, aby jogurt nebyl s cukrem. Ten by vašemu chlupáči mohl ublížit.  

Kokosový olej

Kokosový olej výtečně chutná a stejně jako jogurt narovnává trávení. Eliminuje zápach z úst. Omastěte pokrm psa a sledujte, zda mu kokos zachutná. Pokud ano, nebojte se příště přidat o pár kapek navíc.

Žvýkací hračky

Psi si čistí zuby neustálým okusováním různých předmětů. Podporujte je v tom. Kupujte jim různé hračky na žvýkání a noste jim neustálé čerstvé klacky, aby pro ně ústní hygiena byla co nejzábavnější činností. Přečtěte si o tom, proč byste neměli svému psovi bránit v očichávání.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herec Petr Batěk si na sebe uvázal bič: Buď se dostane do formy, nebo zaplatí ze svého dost peněz

Styl

Mohou drobné domácí práce uklidňovat a zlepšit psychické zdraví?

Dům a zahrada

Přilákejte včely na zahrádku. Modré květiny jsou pro ně výjimečné

Zavřít reklamu