Zápach z psí tlamy je odpudivý. Pomůže kokosový olej i dentální kosti

Ohryzávání dentálních kostí čistí psům ústa
📷
Dalších 5 fotografií v galerii
 Mazlíčci 
24. května 2020 11:15 / Depositphotos
  0   0
Není nic hezčího, než když vás psí miláček má rád a dává vám to najevo olizováním obličeje. Z takové radosti se však může stát pěkná nepříjemnost. A to hlavně ve chvíli, kdy psovi silně zapáchá z tlamy. Lidé jednoduše zaženou problém kartáčkem na zuby. U pejsků je to složitější. Přečtěte si, jak s tím naložit.

Zápach z tlamy čtyřnohého parťáka znamená, že je něco v nepořádku. Ve většině případů jde o nevyváženou střevní mikroflóru a špatnou zubní hygienu. Pejsci trpí na zubní plak a kámen úplně stejně jako lidé. Zápach je signálem, že byste se měli mazlíčkovu chrupu věnovat mnohem důkladněji než doposud. Ideálně stejně jako vlastním zubům.

Pažitka

Pažitka se řadí mezi oblíbenou jarní zeleninu. Naleznete ji téměř v každé zahrádce. Skvěle chutná, ale zároveň má i antibakteriální účinky. A právě tyto vlastnosti zvládnou postupně napravit zkažený dech. Pažitku nakrájejte na drobné kousky a zamíchejte do granulí či jiné formy krmení vašeho parťáka.

Vývar ze zázvoru

Zázvor stejně jako pažitka umí velmi dobře zatočit s bakteriemi. Jeho pikantní chuť dokáže zázraky hned po prvním doušku. Pro pejsky však nesmíte udělat vývar příliš silný, s největší pravděpodobností by jim nechutnal. Stačí do hrníčku s horkou vodou přidat dva plátky kořenu a nechat je tam až do vychladnutí. Mazlíčkovi pak v průběhu dne dávejte několik čajových lžiček.  

Bílý jogurt

Bílé jogurty patří mezi potraviny, které napravují střevní mikroflóru. Pro zdravé trávení se doporučuje konzumovat alespoň jeden kelímek bílého jogurtu denně. Pejskům však stačí přidat pár gramů do granulí. Dávejte si pozor, aby jogurt nebyl s cukrem. Ten by vašemu chlupáči mohl ublížit.  

Kokosový olej

Kokosový olej výtečně chutná a stejně jako jogurt narovnává trávení. Eliminuje zápach z úst. Omastěte pokrm psa a sledujte, zda mu kokos zachutná. Pokud ano, nebojte se příště přidat o pár kapek navíc.

Žvýkací hračky

Psi si čistí zuby neustálým okusováním různých předmětů. Podporujte je v tom. Kupujte jim různé hračky na žvýkání a noste jim neustálé čerstvé klacky, aby pro ně ústní hygiena byla co nejzábavnější činností. Přečtěte si o tom, proč byste neměli svému psovi bránit v očichávání.

Eva Vogelová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Nasaďte helmu a poznejte méně známé, ale pohádkově krásné cyklotrasy

Věda & Vesmír

Rusko hrozí opuštěním programu Mezinárodní vesmírné stanice kvůli sankcím USA

Bydlení

Z venkovního posezení lze vykouzlit nádherné místo. Inspirujte se nápaditými dekoracemi

Zavřít reklamu