Pouští váš pes chlupy? Můžete tomu částečně zabránit

Uklízet neustále chomáče srsti po chlupáčích bývá někdy o nervy
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Mazlíčci 
13. března 2019 17:18 / Depositphotos
  3   2
Chlupy na sedačce, zapíchané do oblečení, chumle vypadané srsti na podlaze. Pro řadu majitelů psa realita, se kterou prostě musí bojovat. Ale jak?

Téměř všichni domácí chlupáči čas od času shazují svou srst. Některá plemena dokonce línají výrazně. Velkou roli v tom hraje nastávající jaro. Línání není nikdy možné zcela zastavit, ale když budete udržovat svého psa zdravého a dobře opečovávaného, můžete tento jev výrazně omezit.

Záleží na krmivu   

Jednou z nejlepších cest, jak snížit nadměrné línání vašeho psa, je začít správnou výživou. Vyhýbejte se levným krmivům, která obsahují plnidla, jako je kukuřice nebo obilí, která jsou pro psy těžko stravitelná. Raději vybírejte takové psí krmivo, jehož hlavní složkou je maso. Živiny v něm obsažené pes mnohem lépe stráví a vstřebá. Díky tomu celkově podporují jeho zdraví a pomáhají omezit línání a vysychání kůže. 

Trošku promastit

Lněný či olivový olej pomáhá zklidnit zanícenou kůži vašeho chlupáče. Ideální dávka je jedna kávová lžička oleje na každých 4,5 kg tělesné váhy vašeho pejska. Oleje rovněž snižují výskyt lupů a zlepšují celkovou kvalitu struktury srsti. Stejně tak můžete koupit pejskovi výživové omega-3 doplňky ve formě kapslí nebo prášku. Stejné množství omega-3 mastných kyselin obsahují ryby, jako je losos nebo tuňák. A klidně mu je podávejte i s kůží.

Malá svačina neuškodí

Dopřejte svému pejskovi čas od času i „lidské svačinky“. Nabídněte mu jablíčko bez jadérek, banán nebo okurky. Tyto potraviny jednak obsahují hodně tekutin, takže  pomohou udržovat vašeho psa hydratovaného. Obsahují také důležité živiny, které mají pozitivní vliv na srst a pomáhají ji udržet hladkou a lesklou a přispívají k omezení jejího vypadávání. 

Pozor na nemoci

Jestli váš pes líná až příliš, či má-li lisiny, hledejte příčinu v jeho zdraví. V první řadě to může být alergie. Více o jejich příznacích jsme psali zde. Za přílišným línáním může být také  přecitlivělost na některé složky stravy, některé z kožních onemocnění nebo i reakce na stres zvířete. 

Šárka Sokolská | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Komplikace pro turisty mířící do Řecka. V zemi dochází k prudkému zhoršení covidové situace

Věda & Vesmír

Egyptské podvodní město odhalilo starodávnou loď i pohřebiště

Bydlení

Toile design je luxusní odkaz na starou Francii. Vyzkoušejte jej doma

Zavřít reklamu