Pouští váš pes chlupy? Můžete tomu částečně zabránit

 Mazlíčci 
13. března 2019 17:18 / Šárka Sokolská
  2
📷
4 fotografie v galerii
Uklízet neustále chomáče srsti po chlupáčích bývá někdy o nervy Depositphotos
Chlupy na sedačce, zapíchané do oblečení, chumle vypadané srsti na podlaze. Pro řadu majitelů psa realita, se kterou prostě musí bojovat. Ale jak?

Téměř všichni domácí chlupáči čas od času shazují svou srst. Některá plemena dokonce línají výrazně. Velkou roli v tom hraje nastávající jaro. Línání není nikdy možné zcela zastavit, ale když budete udržovat svého psa zdravého a dobře opečovávaného, můžete tento jev výrazně omezit.

Záleží na krmivu   

Jednou z nejlepších cest, jak snížit nadměrné línání vašeho psa, je začít správnou výživou. Vyhýbejte se levným krmivům, která obsahují plnidla, jako je kukuřice nebo obilí, která jsou pro psy těžko stravitelná. Raději vybírejte takové psí krmivo, jehož hlavní složkou je maso. Živiny v něm obsažené pes mnohem lépe stráví a vstřebá. Díky tomu celkově podporují jeho zdraví a pomáhají omezit línání a vysychání kůže. 

Trošku promastit

Lněný či olivový olej pomáhá zklidnit zanícenou kůži vašeho chlupáče. Ideální dávka je jedna kávová lžička oleje na každých 4,5 kg tělesné váhy vašeho pejska. Oleje rovněž snižují výskyt lupů a zlepšují celkovou kvalitu struktury srsti. Stejně tak můžete koupit pejskovi výživové omega-3 doplňky ve formě kapslí nebo prášku. Stejné množství omega-3 mastných kyselin obsahují ryby, jako je losos nebo tuňák. A klidně mu je podávejte i s kůží.

Malá svačina neuškodí

Dopřejte svému pejskovi čas od času i „lidské svačinky“. Nabídněte mu jablíčko bez jadérek, banán nebo okurky. Tyto potraviny jednak obsahují hodně tekutin, takže  pomohou udržovat vašeho psa hydratovaného. Obsahují také důležité živiny, které mají pozitivní vliv na srst a pomáhají ji udržet hladkou a lesklou a přispívají k omezení jejího vypadávání. 

Pozor na nemoci

Jestli váš pes líná až příliš, či má-li lisiny, hledejte příčinu v jeho zdraví. V první řadě to může být alergie. Více o jejich příznacích jsme psali zde. Za přílišným línáním může být také  přecitlivělost na některé složky stravy, některé z kožních onemocnění nebo i reakce na stres zvířete. 

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Kate Middleton se oblékla do vojenského a vyzkoušela si válku. V Anglii se slavil Den ozbrojených sil

Styl

Demisexualita. Proč je považována za orientaci a co to vlastně znamená?

Tech

Česko si chce objednat 24 nejmodernějších stíhaček současnosti. Rozhodnutí je za dveřmi

Zavřít reklamu