Přichází čas milovníků rozkvetlých zahrad, nic se však nesmí uspěchat

 Zahrada 
15. dubna 2021 11:12 / Veronika Prášilová
  0
📷
4 fotografie v galerii
Ještě musíme hlídat teploty, ale leccos už můžeme dělat Depositphotos
Počasí pomalu začíná přát příznivcům okrasných rostlin a květin. Začíná období vhodné nejen pro výsadbu, ale i další kroky, které pomohou vaši zahradu za pár týdnů prozářit záplavou barev.

Pojďte se společně s námi podívat, na co je právě teď ideální čas.

Co si můžete vysadit

Pokud jste dosud neměli čas na výsadbu okrasných rostlin, neklesejte na mysli, ani v dubnu ještě není pozdě. Právě teď můžete zasít aksamitníky neboli afrikány, astry, laskavec nebo například slunečnice. Nádoby, do kterých budete rostliny zasévat, můžete umístit buď do skleníku nebo na vnitřní parapet okna.

Aklimatizujte pelargonie

Milovníci pelargonií mají své oblíbené rostliny buď již namnožené nebo nakoupené. Avšak právě teď nastal čas vysadit je do truhlíku. Přibližně za 14 dnů nastane vhodný čas na to, začít je připravovat na přesun ven. Jakmile se budou držet teploty nad deset stupňů Celsia, začněte je přes den vynášet na čerstvý vzduch, aby si postupně zvykly. Určitě je ale nenechávejte venku přes noc, protože stále reálně hrozí, že je spálí mrazíky.

Jakmile dorazí slunečné dny a ranní teploty nebudou atakovat nulu, je na čase přesunout do zahrady či na terasu také oleandry. Vždy jim ale najděte místo, kde na ně nebude ani foukat, ani svítit přímé slunce. V rámci jarní údržby odstraňte z rostlin suché listy, prostříhejte je a klidně i osprchujte. Horní vrstvu staré půdy vyměňte za novou. Pokud si však nejste jisti, že teploty neklesnou příliš nízko, raději rostliny zabalte do bílé netkané textilie. Čtěte také: Zjistěte, kolik času ztrácíte na mobilu. Asi budete překvapeni

Kdy a jak ostříhat cibuloviny

Duben s sebou přináší také odkvétání prvních poslů jara, a to zejména cibulovin. Květy ostříhejte dříve, než začnou semenit, listy naopak nechejte na stvolech, než začnou žloutnout. Postarají se o to, že se zpět do cibulek dostanou potřebné látky. Stále jim také dopřávejte hnojivo s nízkým obsahem dusíku.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herec Petr Batěk si na sebe uvázal bič: Buď se dostane do formy, nebo zaplatí ze svého dost peněz

Styl

Mohou drobné domácí práce uklidňovat a zlepšit psychické zdraví?

Dům a zahrada

Přilákejte včely na zahrádku. Modré květiny jsou pro ně výjimečné

Zavřít reklamu