Je čas probrat muškáty ze zimního spánku. Dopřejte jim jarní sestřih, bohatší zálivku a dřevěné uhlí

 Zahrada 
18. března 2022 07:56 / Šárka Sokolská
  0
📷
4 fotografie v galerii
Bez správné péče se bohatých květů nedočkáte Depositphotos
Muškáty patří k nejoblíbenějším květinám, které během letní sezony zdobí desetitisíce balkonů a teras. Pokud je necháváte přezimovat, nastává čas na jejich jarní probuzení.

Během zimy muškátům vyhovovaly chladnější místnosti, například zimní zahrada, garáž nebo chodba. Jenomže jestli se chcete letos dočkat bohatých květů, je potřeba se jim začít věnovat. A nejde jen o zálivku.

Jarní sestřih

Nejprve muškáty dobře zkontrolujte, jestli jsou zdravé. Ostřihejte slabé, poškozené, nemocné a uschlé výhonky. Pokud jsou na nich mrtvé květy, zbavte se i jich, jelikož mohou být ideálním zdrojem choroboplodných zárodků a škůdců. Celou rostlinku ostříhejte maximálně na výšku 10 až 15 centimetrů tak, aby zůstaly jen nejsilnější výhony. Poté je potřeba je přesadit

Dopřejte jim uhlí 

Pelargoniím udělá dobře, pokud je přesadíte do nového substrátu. Během tohoto procesu se určitě neostýchejte jemně seříznout kořeny. Na dno květináče nasypejte trochu nového substrátu, na něj rozložte dřevěné uhlí, díky němu se kořeny rychleji uchytí. Teprve poté květinu zasaďte do nové zeminy. Květináče poté již přeneste na teplejší a světlejší místo, aby si rostliny postupně zvykly.

Zvyšte zálivku

Zvyšte rostlinám příděl vody. A po třech týdnech přidejte i dávku hnojiva, která rostliny nakopne a dodá jim novou sílu. Jakmile pomine riziko mrazíků, můžeme muškáty přemístit na venkovní stanoviště. A pak už se jen můžete těšit na záplavu krásných květů. Jak se dál starat o muškáty se dočtete zde.

Zdroj: ceskestavby.cz, ireceptar.cz

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Umělé řasy jsou dávno out. Podpořte své vlastní řasy k růstu pomocí ricinového oleje a vitamín E

Dům a zahrada

Jak efektivně odstranit starý nátěr ze dřeva a co k tomu použít