Jak otevřít zavařovačku jinak než hrubou silou

Jak se dostat k těmto pochoutkám skrz zaseknuté víčko sklenice?
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Dům 
05. prosince 2016 12:59 / https://www.youtube.com
  5   12
Jak si poradíte, když potřebujete otevřít zavařovací sklenici a zrovna poblíž nemáte žádného siláka? Ukážeme vám pár tipů, které vám můžou usnadnit námahu.

Máte chuť na kyselé okurky, čalamádu nebo si chcete přisladit čaj medem a nemůžete se za žádnou cenu dostat do sklenice? Obvykle si asi v takové situaci zavoláte na pomoc někoho silnějšího, než jste vy. Co dělat, pokud si musíte poradit sami?

Pomůže, když víčko sklenice chytnete tak, aby neprokluzovalo. Toho docílíte, když jej uchopíte gumovou rukavicí, kterou normálně používáte při úklidu. Nemáte-li gumovou rukavici, stačí na víčko navléct obyčejnou gumičku. Pokud nepomůže ani to, zkuste ještě jednu gumičku přetáhnout přes sklenici. Vzniknou tak dvě plošky, které se dají dobře uchopit bez toho, aniž by prokluzovaly.

Dalším trikem je poklepat okraje víčka vařečkou nebo lžící. Tímto způsobem by měly vzniknout vzduchové kapsy, které víčko povolí.

Sklenice se dá také otočit dnem vzhůru a ponořit do nádoby s horkou vodou. Stačí také jednoduše zavařovačku chvilku nechat pod tekoucí horkou vodou. Zhruba po třiceti vteřinách by se měl uzávěr uvolnit. Víčko můžete nahřát i pomocí fénu na vlasy.

Pokud nepomůže žádný z triků uvedených výše, zkuste ještě víčko povolit tak, že se budete snažit odtlačit jej od sklenice příborovým nožem nebo šroubovákem.

Až víčko uvolníte některým z uvedených způsobů, vraťte se k hrubé síle. Sklenice už by měla jít snadno otevřít.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Dokonalé ráje Středomoří. Vyberte si to nejkrásnější místo pro vaši dovolenou

Věda & Vesmír

Problém se znečištěním naší planety plasty roste. Mikroplasty jsou už i ve vzduchu, který dýcháme

Bydlení

Koloniální styl bydlení. Vyberte si jednu zemi nebo oblast, kterou se budete inspirovat

Zavřít reklamu