Senzační tipy, jak si uklidit ve skříni!

Předvánoční úklid se může týkat i vaší skříně!
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Dům 
03. prosince 2016 12:50 / http://www.lifehack.org/
  0   0
Poradíme vám, jak zabránit chaosu ve skříni. Zahrňte do předvánočního úklidu také uspořádání oblečení. Zbavte se toho, které nepotřebujete a vše ostatní urovnejte. Dáme vám tipy, jak na to.

Nejprve protřiďte oblečení a vyřaďte to, ve kterém už nechodíte. Můžete se ho zbavit v kontejneru na textil, nebo ho věnovat charitě. Zbytek věcí seřaďte buď podle barev nebo podle druhu oblečení. Uspořádání podle barev vám ulehčí hledání konkrétních kousků šatstva.

Oblečení, které nosíte nejčastěji uložte do výšky očí. Věci, které nosíte méně, naskládejte níže a to, co nosíte nejmíň, dejte nahoru.

Vraťte všechno na své místo. Do poliček dejte oblečení, které se dá složit, na věšáky šaty, obleky a košile a do krabic spodní prádlo. Ručníky zabírají nejméně místa, když je srolujete.

K lepší organizaci šatní skříně pomůže také pokud přidáte světlo, jestli jej máte nedostatek. Uvidíte, kde co je, a neuděláte nepořádek při hledání vhodného kousku oblečení.

Ve skříni můžete udělat víc místa tak, že dáte sezónní věci například do krabic pod postel, nebo do nějakého jiného úložného prostoru. Využijte také dveře od skříně. Připevněte na ně zevnitř věšáky a pověste na ně pásky, šátky a kravaty.

Pokud máte u skříně málo místa, můžete její dveře nahradit závěsy nebo posuvnými dveřmi. Tím ušetříte prostor.

Pokud využijte při úklidu některý z těchto tipů, uvidíte, že se doba oblékání výrazně zkrátí, protože při něm už nebudete muset hledat zatoulané kousky oblečení.

Marie Popelková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Hledáte nejkrásnější místo na planetě? Nemusíte jezdit daleko

Věda & Vesmír

Země není výjimečná. V oblacích prachu vytvářejících planety byly nalezeny stavební kameny pro život

Bydlení

Pokud se vaší orchideji nedaří, potřebuje změnu místa. Dodržujte určité zásady

Zavřít reklamu