Chcete mít krásné a netradiční stěny? Použijte oblíbené vliesové tapety!

 Dům 
04. ledna 2017 12:04 / Marie Popelková
  1
📷
3 fotografie v galerii
Vliesové tapety vypadají dobře, jsou odolnější, omyvatelné i prodyšnější, takže brání plísním! www.tapetymetroflorenc.cz
Vliesové tapety jsou oblíbené stále víc a víc! Aby taky ne, člověk se s nimi nemusí tolik párat jako s obyčejnými tapetami, protože je není potřeba dlouho namáčet do lepidla nebo vytahovat. Navíc je to jednoduché, takže s nimi může pracovat opravdu každý! Místnost o 20 metrech čtverečních uděláte za půl dne a bude vás to stát kolem 5000 korun.

Nachystejte si tapety, lepidlo, penetrační nátěr, váleček na lepidlo, váleček na přitláčení tapet, míchadlo a odlamovací nůž. Vše seženete v obchodech, takže by s ničím neměl být problém. Jakmile to budete mít, můžete se pustit do práce!

Vlies je kvalitní a zušlechtěný papír, takže jsou tapety odolnější, omyvatelné a prodyšnější, a proto více brání vzniku plísní. Výhodou je, že pokud je špatně nalepíte, lze s nimi ještě manipulovat před zaschnutím lepidla. Jednoduše jdou i odstranit, takže pokud se rozhodnete pro změnu, není problém!

Pigmentační nátěr

Nejprve je nutné upravit povrch, který budete tapetovat. Pokud jsou na něm barevné kontrasty a tapeta je průhledná, použijte na stěnu pigmentační tapetovací nátěr. Ten je průhledný, ale jde do něj přidat pigmentaci v barvě tapety.

Potom můžete začít s nanášením lepidla, ale musí být určené přímo na vliesové tapety. Podle návodu namícháte správný poměr a tapetování už nic nestojí v cestě. Lepidlo naneste válečkem na stěnu. Ne však na celou, ale pouze na část, kam budete lepit pruh tapety. Suchou tapetu přiložte na úsek stěny pokrytý lepidlem a přitlačte ji.

Odlamovací nůž

Většinou se tapetuje svisle od stropu k podlaze. Kontrolujte svislost olovnicí a otvory s vypínači a zásuvky přelepte. Tapetu není potřeba stříhat na míru. Přesahy totiž odřežete odlamovacím nožem stejně jako u vypínačů nebo zásuvek.

Pokud tapetujete i strop, dá se postupovat stejným způsobem, ale můžete i natřít lepidlo na tapetu a pak nalepit. Je to pohodlnější, než natírat strop a pak tam dávat tapetu. Pokud použijete stejnou tapetu na stěny i na strop, je lepší začít stropem a potom přejít na stěny.

Témata: stěna, tapeta, lepidlo, vlies
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Steven Tyler z Aerosmith je doma z léčebny. Drogová historie 74letého rockera je velmi dlouhá

Styl

Mohou drobné domácí práce uklidňovat a zlepšit psychické zdraví?

Dům a zahrada

Přilákejte včely na zahrádku. Modré květiny jsou pro ně výjimečné

Zavřít reklamu