Vyberte si vhodný odpadkový koš do kuchyně! Ať vypadá a nesmrdí!

 Dům 
31. prosince 2016 11:35 / Marie Popelková
  0
📷
3 fotografie v galerii
Nejlepší variantou je vestavný koš pod dřezem v kuchyni. Plní svůj účel a není vidět! www.pelckuchyne.cz
Řešíte dilema v kuchyni, jaký do ní dát vhodný koš? Aby dobře vypadal, nebyl jako pěst na oko, ale zároveň si splnil svůj účel, a hlavně aby po bytě nesmrděly vyhozené zbytky jídla a další věci, které do koše patří?

Ač to tak nevypadá, velké množství odpadků vzniká právě v kuchyni. Vaří se v ní, takže se pak do koše dostávají zbytky jídla, ale i nádoby a obaly, ve kterých jídlo bývá. Často se tak stává, že pokud vyhodíte zbytky masa nebo ryby, za pár hodin už jsou cítit po celém bytě!

Nepříjemný zápach

Kvůli tomu je lepší nemít v kuchyni otevřený koš, který patří spíš do ložnice nebo dětského pokoje, ale použít nádobu uzavřenou. Do ní vkládáte věci až po otevření a zase se za nimi koš rychle zavře, aby nešel pach ven. Nikdo totiž nechce cítit nepříjemný zápach u sebe doma, natož zvát do takového prostředí návštěvu!

Kuchyňské koše se dají rozdělit na vestavné v lince a volně stjící. Nejčastěji se používají asi koše samostatné, do kterých vkládáme připravený sáček. Variantu volíme ve většině i proto, že v lince nemáme místo na vestavný koš. Můžeme si koupit dražší značkový koš, který zapadne vedle kuchyně, nebo vzít lacinější variantu, kterou pak strčíme někam do kouta a budeme ji trpět.

Koš pod dřezem

Pokud máte dostatek místa, je možné mít vestavný koš a ještě s více nádobami, které se obvykle dávají do skříňky pod dřezem. Už při projektování nové kuchyně je dobré najít místo pro odpadkový koš v některé spodní skříňce linky. Proto počítáme s prostorem jak pro nádobí a potřebné věci pro kuchyň, tak pro odpad. Umístění v okolí dřezu je praktické, protože většinou u dřezu chystáme potraviny, které potom umýváme. Odpadky proto není potřeba nikam nosit a rovnou je vyhodíme.

Vestavěný koš má mnoho pozitiv. Vyjede například automaticky po otevření skříňky, takže už jen stačí smést nepořádek dolů. Možností, zda pořídit koš s víkem, bez víka nebo nějaký jiný, je potom ještě víc. Vestavných košů může být i několik a lze do nich rovnou třídit odpad. Lze dát klidně i tři až čtyři nádoby, do kterých se dává směsný odpad, biodpad, ale taky například plasty a jiné odpady.

Témata: koš, kuchyň, odpad
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Helena Vondráčková se i přes koronavirová opatření rozhodla uspořádat vánoční koncert

Styl

Skořápky z ořechů nevyhazujte. Pomohou proti kašli i s doplněním jódu

Dům a zahrada

Udělejte radost svému mazlíčkovi. Psí a kočičí adventní kalendář zvládne vyrobit každý

Zavřít reklamu