Skvělý tip, díky kterému bude vaše toaleta mnohem praktičtější

 Dílna 
06. ledna 2018 13:32 / Marie Popelková
  4
📷
5 fotografií v galerii
Díky jednoduchému fíglu získáte úložný a odkládací prostor Shutterstock
Ne každý může mít doma úhlednou podomítkovou toaletu, ze které nikde netrčí žádné hadičky a nádržky na vodu. Stačí být ale trochu šikovný a vaši toaletu vám budou závidět i majitelé moderních zabudovaných WC. Vše nevzhledné se dá totiž snadno zamaskovat a ještě získáte úložný prostor.

Nápad na obestavění volně stojící toalety uvítají nejen lidé s estetickým cítěním, ale také majitelé malých koupelen. Díky jednoduchému fíglu totiž získáte ještě úložný a odkládací prostor, bez kterého byste se jinak museli obejít.

Schovejte záchod do skříně

Celý vtip spočívá v tom, že nádrž na vodu a hadičky přivádějící do toalety vodu schováte do vlastnoručně vyrobené "skříňky". Ta může mít podobu dřeva, ale klidně můžete maskovací zeď obložit i moderní skleněnou mozaikou, dlaždičkami nebo oblepit tapetou imitující třeba staré cihly. Záleží jen na vašem vkusu a celkovém vzhledu vaší koupelny nebo toalety. O tom, jak toaletu nejlépe vyčistit a jak se vyvarovat největší chyby při jejím úklidu, jsme psali zde.

Praktické a hezké řešení

Když v prostoru mezi nádržkou na vodu a stěnou vytvoříte malá dvířka, získáte skvělý úložný prostor, do kterého můžete schovat například zásobu toaletního papíru nebo dalších hygienických potřeb. Uložit zde můžete také nejrůznější chemické čističe. Na horní desce pak vznikne polička, kterou lze taky nějakým praktickým způsobem dobře využít. Může na ní stát toaletní papír, ale třeba i květina nebo vonná svíčka.

Nezapomeňte na hadice

Důležité je ale myslet na to, aby ke všem hadicím i nádržce na vodu byl neustále přístup. Nikdy totiž nevíte, kdy se na vaší toaletě něco pokazí a je tak třeba zajistit přístup k důležitým částem vašeho záchodu. Pokud byste na tuto věc zapomněli, v případě potřeby byste pak museli celé vaše dílo demontovat, což by byla škoda.

Jednodušší varianta

Pokud se necítíte na to vytvořit kolem vaší toalety celou sofistikovanou skříň, můžete zvolit i jednodušší variantu. Stačí namontovat nahoru na nádržku s vodou rovnou desku s otvorem pro splachování a boky pak zakrýt jen látkovým závěsem. I tato verze vypadá dobře.

Témata: toaleta, koupelna, záchod,
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Miroslav Etzler musel pod vodu v obleku, košili i kravatě. Po těžkém průběhu nemoci covid-19 měl strach,...

Styl

Blahodárný sezam. Tato drobná semínka jsou často přehlížená, i když jsou opravdovým zázrakem pro...

Tech

Jediná ruská letadlová loď má potíže. Na moře vypluje nejdříve za několik let. I díky tomu, že na ni...

Zavřít reklamu