Dekorujte si vlastní nádobí, se kterým u všech zabodujete

 Dům 
05. července 2017 10:20 / Kateřina Kofroňová
  0
📷
12 fotografií v galerii
Vytvořit si vlastní nádobí není nic složitého a výsledek je ohromující. Pinterest
Chcete mít krásné nádobí, ale když ono je to tak drahé? Tak si ho udělejte! Postupů a metod je několik a většinou vás v součtu nepřijde ani zdaleka na tolik, jako kdybyste si podobné kousky koupili od uznávaných výrobců.

Záleží, jaké nádobí si představujete. Můžete se inspirovat na internetu, v kavárně, nebo třeba u kamarádky. Nikdo neříká, že si motiv musíte navrhnout sami. Klidně zapojte do tvorby i vaše děti, mají velkou fantazii a určitě vytvoří nádobí, které jen tak nikdo nemá.

Máte bílé? Namalujte ho!

V tomto případě je velkou výhodou, že vlastně recyklujete své staré nádobí. Takže pokud se vašich hrnečků, misek a talířů nechcete vzdát, je to pro vás ideální volba. Stačí jen vymyslet motiv, nakoupit barvy a můžete začít.

Fixy na porcelán

Tužkou, propiskou nebo fixou jsme zvyklí psát a malovat všichni. Malování na nádobí speciální fixou je tudíž velmi oblíbené, protože je opravdu jednoduché. Fixa je vhodná na malování detailů, kontur, proužků, postaviček, nebo můžete své nádobí i popsat aktuálními pocity, zážitky, nebo třeba oblíbenou básničkou.

Barvy na keramiku

Jste zvyklí malovat štětcem? Pak si můžete troufnout i na tekuté barvy a pomalovat si hrníčky jakýmkoliv motivem. Nikdo ale netvrdí, že musíte být přímo malíř. Krásně vypadají i vzory, které nejsou vůbec dokonalé, nebo třeba jen cákance a rozpité kaňky. Hezky vypadá i když například na talíř nakapete barvu kapátkem. Když dáte dohromady barvy, které k sobě ladí, nemůžete nic zkazit.

Vytvořte si šablony

Úžasného efektu dosáhnete, když si vytvoříte vlastní šablony. Ty můžete buď vymalovat zevnitř, nebo zvenku a vnitřek šablony nechat bílý (nebo v jiné původní barvě nádobí). Pomoci vám ale může i obyčejná lepenka, kterou si vytvoříte jednoduché vzory. Špičky, pruhy, nebo čtverce pak budou ostré a nerozpité.

Obtiskněte hotovou šablonu

Chcete mít všechno rychle hotové a moc se nezapatlat? Kupte si hotové šablony, které jen namočíte do vody, přiložíte na vámi zvolený kus nádobí a obtisknete. Poté zapečete v troubě a máte hotovo. Koupit můžete buď hotové obrázky, nebo jen barevné pláty, ze kterých si vystříháte své vlastní motivy.

I sklenice si zaslouží decor

Že to jde jen na porcelán? Omyl! Ani sklenice nemusejí být jen průhledné. Namalujte si klidně každou jinak, dejte každé jiný příběh. Je to jen na vás, fantazii se meze nekladou.

Zapomeňte na myčku nádobí

Když už si dáte tu práci a vytvoříte si svoje originální nádobí, byla by škoda, kdyby vám vaši práci poničila myčka. Proto radši vše myjte v ruce měkkou stranou houbičky.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hailey Bieber promluvila o svém manželství. Modelka popírá, že ukradla Justina Biebera zpěvačce Seleně...

Styl

Byl to jen mýtus. Velké snídaně jsou sice důležité, ale s hubnutím nepomohou, potvrdila nová studie

Tech

Americké letectvo se dočkalo nového obrovského tankeru KC-46, o kterém tvrdí, že ve vzduchu doslova změní...