Novým trendem jsou křesla a gauče v kuchyni

Zútulněte si pohovkou prostor, ve kterém celá rodina tráví spoustu času.
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Dům 
31. července 2017 10:01 / internet
  38   7
Zapomeňte na židle u jídelního stolu a barové stoličky u kuchyňské linky. Do módy přišlo dávat do kuchyně gauče, křesla a pohodlné polstrované židle. Z čeho tato myšlenka vzešla a jaké jsou její výhody a nevýhody?

Lidé začali přesouvat nábytek z obývacího pokoje do kuchyně, stejného prostoru, ve kterém vaří a jedí. Možná je to vedlejší efekt kuchyní a obývacích pokojů navržených bez dveří, které by je oddělovaly. Tím se stírá hranice mezi oběma místnostmi. Gauče jsou důmyslným způsobem, jak oba prostory oddělit. Vzhledem k tomu, že přesné rozhraní pokojů je nejasné, z pohodlné pohovky se může okamžitě stát například snídaňový koutek.

Tím, že přidáme do kuchyně pár pohodlných křesel, také zútulníme prostor, ve kterém trávíme hodně času. Kuchyň už nebude jen místnost sloužící čistě pro přípravu jídla. Stane se z ní místo pro rodinu a přátelé, na kterém mohou společně vařit, jíst a odpočívat.

Nevýhodou je, že v kuchyni je hned všechno ušpiněné. Pokud nechcete mít pohovku nebo křesílka hned polité nebo zašpiněné jinými skvrnami, pořiďte si nábytek s povlaky na polštáře a sedáky, které se dají prát. Vhodné je také použít sprej, který odpuzuje prach a jiné nečistoty.

Také by bylo dobré nevolit příliš světlé barvy polstrování. Poohlédněte se spíše po tmavších barvách a materiálu, který je dobře omývatelný, kdyby se vám přece jen podařilo nábytek pocákat nebo jinak ušpinit.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Nechce se vám k moři, ale bez vody si léto nedovedete představit? Máme pro vás netradiční tip

Věda & Vesmír

Průměrná délka života člověka roste. Vědci ale přicházejí se zjištěním, které bude pro mnohé...

Bydlení

Jedlá soda nemusí být vždy dobrý pomocník. Na tyto předměty ji rozhodně nepoužívejte

Zavřít reklamu