Trápí vás hmyz v bytě? Zatočte s ním jednou pro vždy!

 Dům 
25. července 2017 12:47 / Marie Popelková
  0
📷
3 fotografie v galerii
Komáři jsou otravní, zabránit jim vniknout do domu lze pomocí sítěk v oknech! internet
I když máte nový byt a uklízíte každou chvíli, může se stát, že k vám zavítají nezvaní návštěvníci! Přestože je hmyz součástí přírody, doma ho nechce mít nikdo. Proto je dobré vědět, jak s ním rychle a účinně zatočit!

Doma můžete mít komáry, moly, mravence, ale i jiný hmyz a v horším případě i hlodavce. V minulosti byl jejich výskyt v lidských obydlích daleko častější. Za jejich přítomnost obvykle mohl nevyhovující stavební materiál nebo špatná hygiena lidí.

I když je v současnosti úroveň bydlení zcela jiná, stále se najdou dostačující podmínky k tomu, aby hmyz i hlodavci žili s lidmi pod jednou střechou. Vhodné jsou pro to nejrůznější šachty, potrubí a podobná místa. A když už máte škůdce doma, hrozí vám z toho zdravotní problémy! Přenášejí totiž viry, bakterie a vyvolávají různé reakce a nemoci. Další nevýhodou je, že napadají potraviny i textil. Najdete je tak nejen v jídle, na které vás ihned přejde chuť, ale i v koberci nebo oblečení!

Zabránit hmyzu vniknout do bytu můžete pomocí sítí v oknech. Zabráníte tím komárům, mouchám, ale i vosám nebo sršňům. V boji proti komárům pomohou i různé odpařovače. Jejich účinnost je daná látkami, které jsou pro komáry smrtelné.

V uzavřené místnosti dokážou výpary odpařovače komáry vyhubit, při otevřeném okně je vypudí ven. Koupíte je v jakékoliv drogerii. Důležité je udržovat čistotu v koších na odpadky a jejich okolí. Je potřeba na nich mít těsné víko. Volně přístupné by neměly být ani různé šťávy, které jsou lákadlem pro vosy a včely.

Náročný boj je s moly, kteří napadají především textil. Mol nemá rád přímé světlo, a proto není jednoduché ho vidět. Napadá bavlněné látky, kožešinové látky a peří. Proto musíte skříně pravidelně uklízet a umývat. Uložené oblečení by mělo být suché a čisté, protože mohli vyhledávají vlhko a pokojovou teplotu. Pokud moly objevíte, textil vyperte v horké vodě. Oblečení můžete dát i do igelitových sáčků a na týden do mrazničky. Proti molům úspěšně působí i levandule nebo sušená pomerančová kůra. Prevencí je i pravidelné vysávání, větrání a vytírání skříní prachovkou. Zkusit můžete i moderní lapače molů.

S mravenci zatočíte pomocí silných aromatických látek, které položíte mravencům do vytvořených cestiček. Zbavit se jich můžete i pomocí sprejů. Nebezpeční jsou švábi, protože přenášejí nemoci. Obvykle se uchylují do temných míst, kde je vlhko a teplo. Je to například okolí umyvadel, dřezů nebo potrubí. Švábi jsou noční tvorové, kteří se živí zbytky jídla. V boji proti ním musíte mít všechno naprosto čisté. Pokud už je totiž máte v domě, není jednoduché se jich zbavit. Můžete na ně připravit lest, že jim rozmístíte nástrahy s přírodními lákadly, jako je například nádoba se sladkou tekutinou. Šváb do ní spadne a utopí se. Pokud si s nimi nemůžete poradit, je lepší vyhledat odbornou pomoc.

Dalším postrachem jsou hlodavci. K nejtypičtějším patří myši a krysy. Myši vyhledávají suchá místa jako půdy nebo papírové krabice, rysy naopak vnikají do domů skley a odtokovými trubkami. Abyste se jim vyhnuli, nevyhazujte zbytky jídla do záchodu ani na zahradní kompost a zajistěte všechny otvory. Dále rozmístěte pastičky, ale berte ohled na domácí zvířata a malé děti.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Odchod Josefa Abrháma je zahalen tajemstvím. Nyní se řeší místo posledního odpočinku

Styl

Vysoce citlivých dětí je mnoho. Prožívají náhlé záchvaty vzteku, smutku a běžné výchovné metody na...

Dům a zahrada

Slimáci jsou neúprosní a dokáží zlikvidovat celou vaši úrodu. Jejich invazi se můžete bránit

Zavřít reklamu