Užívejte si kvalitní víno z pohodlí domova! Pořiďte si vinotéku!

Dopřejte si luxusní zážitek i doma.
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Dům 
22. září 2017 12:48 / Internet
  1   0
Milovníci vína se rozhodně neobejdou bez domácí vinotéky, která uchová jejich oblíbený mok v nejlepší kvalitě. Vybírat můžou ze spotřebičů za několik tisíc, ale i za cenu, která přesahuje dvacet tisíc korun.

V první řadě si rozmyslete, kolik lahví chcete mít doma k dispozici. Vybírat můžete z menších vinoték, do kterých naskládáte maximálně osmnáct lahví vína. Pokud plánujete větší zásoby, poohlédněte se po větších chladničkách na víno. S větším spotřebičem jde však ruku v ruce i větší spotřeba energie.

Pokud jste promysleli velikost, nyní zvažte umístění. Vínu nejvíce prospívá tma, proto se pokuste spotřebič umístit do míst, kam nesvítí slunce. V opačném případě jsou dvířka malých ledniček vybavena prosklením s UV filtrem. Dvířka zabrání proniknutí sluneční paprsků dovnitř vinotéky, čímž je zachována stejná kvalita nápoje.

Problémem můžou být vibrace, které způsobuje vinotéka při chlazení vína. Můžou totiž rozvířit jemné částice skladovaného vína a narušit tím proces zrání. Téměř všechny vinotéky jsou pro tyto případy vybaveny antivibračních systémem, který má za úkol eliminovat vibrace, otřesy a hluk.

Na dražších modelech můžete nastavit teplotu pro několik zón vnitřního prostoru najednou. Díky tomu je možné v jedné vinotéce nastavit více odlišných teplot pro jednotlivé sektory najednou. Ve vícezónové vinotéce je možné uschovávat různé druhy vína, které ke svému uskladnění potřebují nastavit rozdílnou teplotu. Ve spodní části lednice by se měla skladovat perlivá vína a ve vrchních policích červená vína.

Marie Popelková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Žhavý tip na zářijovou dovolenou. Klid, pohoda a vynikají jídlo je tady samozřejmostí

Věda & Vesmír

Vědci mají ambiciózní plán. Jedna biologická firma se chystá pomocí nových technologií vzkřísit...

Bydlení

Podzim je ideální čas na stavbu skleníku. Díky němu se budete z bohaté úrody těšit dříve

Zavřít reklamu