Skvělé tipy, jak v zimě vyhřát koupelnu

 Dům 
20. prosince 2017 12:02 / Marie Popelková
  0
📷
3 fotografie v galerii
Horkou vanu si nelze naplno vychutnat v chladu Shutterstock
Zamířit ráno bosýma nohama do koupelny, kde na nás čekají mrazivě studené kachličky, není nic příjemného. Roztáhnout po horké sprše závěs a vylézt do chladné koupelny také není zrovna výhra. Zde je pár tipů, jak koupelnu v zimě trochu vyhřát.

Vstát ráno z vyhřáté postele je první šok. Zamířit poté bosýma nohama do koupelny, kde jsou kachličky doslova ledové, to už je vyloženě o zdraví. Platí to obzvlášť pro ty, kteří bydlí v přízemí.

Koberečky pomohou

Všichni si nejspíš nemohou dopřát luxus nové podlahy, která by byla třeba dokonce vyhřívaná. Proto, pokud jste to ještě neudělali, si pořiďte koberečky. Nejenže zaženou chlad, ale také pocitově se vám bude místnost zdát teplejší. Ze starého svetru si můžete také snadno vyrobit teplé papuče. Návod najdete v tomto článku.

Nahřejte si ručník

V horké lázni nebo sprše naneštěstí nemůžete zůstat navždycky. Když už musíte vylézt, není nic lepšího, než se zabalit do nahřátého ručníku. Jestli vaše topení v koupelně není vhodné k věšení prádla, existuje i další možnost. Novinkou jsou vyhřívané věšáky na ručníky, které můžete pohodlně zapojit do zásuvky.

Pokud neplánujete investovat do ničeho většího, můžete alespoň přesunout váš stojan nebo věšák na ručníky blíž ke sprše nebo vaně. Vyhnete se tak přecházení přes místa, kde by vás mohl ofouknout průvan. Když ručníky umístíte šikovně, přirozeně se nahřejí od horké páry ze sprchy.

Utěsněte okna, pořiďte speciální žárovku

Zvažte kontrolu těsnění oken. Jestli je ve špatném stavu a nechystáte se na žádné velké investice, utěsněte okna dočasně alespoň provizorně. Když vám bude do koupelny táhnout, nikdy vám v ní nebude dostatečně teplo.

Další novou vychytávkou jsou žárovky, které jsou zároveň také určeny k tomu, aby vydávaly teplo. Nepočítejte s tím, že vytopí celou místnost, ale mají značný efekt v malých prostorech, jakým může být například právě koupelna.

Součástí problému, že je vám v koupelně zima, může být nevhodná sprchová hlavice. Vyměnit ji za větší a novější sice může být trochu finančně náročné, ale jednoznačně to povede k většímu požitku z horké sprchy.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Autorka My všichni školou povinní Markéta Zinnerová v slzách. Zemřel jí milovaný manžel

Styl

Proč stárnou muži pomaleji? Rozdíl mezi ženskou a mužskou pokožkou je obrovský

Tech

3D tiskárny kovů jsou technologií, která vylepší vesmírné cestování

Zavřít reklamu