Zbavte se už napořád nevzhledných žmolků na oblečení. Poradíme vám, jak na to

 Dům 
24. října 2018 16:25 / Marie Popelková
  1
📷
4 fotografie v galerii
Co si počít se žmolky, když nemáme po ruce lepící váleček? Internet
Nic nepokazí outfit tak, jako když zjistíte, že věci, které jste si plánovali vzít na sebe, jsou celé pokryté žmolky. Co dělat, když zrovna spěcháte do práce a nemáte po ruce lepicí váleček? Na rozdíl od jiných vad oblečení, kterými jsou díry nebo neodstranitelné skvrny, se žmolků zbavíte celkem snadno.

Ošklivě vypadající žmolky se tvoří nejčastěji na svetrech, ale i na dalších textiliích. Zde je několik tipů a triků, jak se žmolků nejen rychle zbavit, ale také předcházet jejich tvoření.

Vezměte si na pomoc ubrousky do sušičky

Ubrousky do sušičky vybíjejí elektrický náboj, který na prádle při sušení vzniká. Proto dává smysl, že mají schopnost odstranit žmolky, i když je nepoužijete uvnitř sušičky. Stačí, když budete povrch oblečení třít jedním ubrouskem a žmolky budou za chvilku pryč.

Použijte krepovou pásku

Pokud potřebujete rychle vyrazit z domu a nemáte nic jiného po ruce, lze k odstranění žmolků použít krepovou pásku. Přitlačte na oblečení lepicí stranu, aby vaše oblečení vypadalo jako nové.

Perte naruby

Všichni máme alespoň jeden kus oblečení, který máme rádi i přesto, že je to magnet na žmolky. Naštěstí ale můžete problém alespoň minimalizovat tím, že budete toto oblečení prát naruby.

Vyzkoušejte destilovaný bílý ocet

Destilovaný bílý ocet, který je u nás k dostání v obchodech, je také skvělý na odstraňovaní žmolků. Přidejte šálek do praní během posledního cyklu máchání a žmolky ze svetrů i ručníků budou pryč.

Pemzu využijete i jinak než při pedikůře

Věřte tomu, nebo ne, ale pemzu lze v koupelně použít i jinak než k tomu, abyste měli jemnější pokožku. Až se vám příště dostane do ruky žmolkovitý svetr, zkuste jej třít pemzou, dokud se s ní nezbavíte všech kuliček.

Popadněte houbičku na nádobí

Možná vás nenapadlo, že stejný povrch, kterým zbavujete nádobí špíny, by mohl stejně dobře fungovat k odstraňování chloupků a žmolků z oblečení. Stačí namočit houbičku do vody a oblečení s ní drhnout obdobně jako nádobí. Žmolky jsou jen jedním z problémů. Zde čtěte o tom, jak si poradit s dalšími z nich, které se týkají různých materiálů.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hailey Bieber promluvila o svém manželství. Modelka popírá, že ukradla Justina Biebera zpěvačce Seleně...

Styl

Byl to jen mýtus. Velké snídaně jsou sice důležité, ale s hubnutím nepomohou, potvrdila nová studie

Tech

Americké letectvo se dočkalo nového obrovského tankeru KC-46, o kterém tvrdí, že ve vzduchu doslova změní...