Máte málo místa? Tři kousky nábytku, které vlastně nepotřebujete

 Dům 
16. října 2018 10:03 / Marie Popelková
  1
📷
4 fotografie v galerii
Některé kusy nábytku jsou zbytečně moc velké a zabírají cenný prostor Depositphotos
Pokud věříte, že pročistit prostor kolem vás napomůže i tomu, abyste si vyčistili hlavu, už jste napůl cesty k minimalismu jako životnímu stylu. Možná jste už začali tím, že jste roztřídili oblečení spolu s dalšími věcmi, které jste nepoužili několik let a věnovali je těm, kterým ještě budou k užitku. Dalším krokem je to samé udělat i s některými kusy nábytku.

Minimalismus znamená opravdu projít všechny věci, se kterými jsme si zvykli žít, a přiznat si, jestli je opravdu potřebujeme a používáme. Nejdříve začínáme s hrnečky, které máme navíc, nebo pěti téměř identickými černými svetry, které nám visí ve skříni. Potom je ale na čase přesunout se i k větším objektům. Není lehké zbavovat se nábytku, pokud se k tomu ale přeci jen odhodláme, můžeme uvolnit velké množství prostoru.

Objemné noční stolky

Pokud máte úzkou ložnici, nebo byste rádi měli víc místa na něco jiného, jako jsou například další pokojové květiny, zvažte dát pryč velký noční stolek. Malá polička namísto něj vám ušetří místo na zemi a zároveň budete mít stále stejnou plochu, kterou potřebujete. 

Rozměrný konferenční stolek

Konferenční stolky zabírají v obývacím pokoji poměrně velké místo. Pokud by se vám hodilo víc místa k sezení výměnou za prostor odkládací, zbavte se velkého konferenčního stolku a pořiďte si nějaký drobnější, který navíc můžete jednoduše schovat, když ho nebudete potřebovat. Další možností je využít taburet, aby sloužil dvojím způsobem, a položit na něj nějaký vkusný tác. Lze také koupit taburety, které mají v sobě odkládací plochu zabudovanou. Rozkládací nábytek rovněž výrazně šetří místo.

Překážející podstavce na elektroniku

Skřínky s televizemi mají tendenci přebírat nadvládu nad celým obývacím pokojem. Místo toho zvažte přimontovat televizi na stěnu, což vám zároveň poskytne víc svobody, až se budete rozhodovat, kam v pokoji ji umístit. Získáte tím také příležitost obklopit televizi poličkami s knihami nebo obrazy. Tímto způsobem se nebude celá místnost orientovat na elektroniku. Rovněž na zemi vznikne extra místo v případě, že byste měli nedostatek úložného prostoru.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Kate Middleton prozradila, jak si udržuje postavu a přidala i tip na salát z vodního melounu

Styl

Proč je s přibývajícím věkem tak těžké zhubnout? Začíná to už ve třiceti a existuje pro to několik...

Dům a zahrada

Lesní jahody lze pěstovat i na balkoně. V kvalitní půdě s mírně kyselým pH vám porostou dokonce lépe...