Proč si pořídit němého sluhu a jak vybrat toho správného?

 Dům 
26. října 2018 09:43 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
Nejlepší umístění je v obývacím pokoji Pixabay
Po příchodu z práce letí košile a kalhoty rovnou na židli, kde bez povšimnutí leží do dalšího dne? Zvolte elegantní způsob, při kterém se oblečení nemačká, přes noc krásně vyvětrá a nemusíte ho zbytečně skládat. Pořiďte si němého sluhu.

Před samotným nákupem si ujasněte umístění němého sluhy. Myslete na to, že ideální je místnost, kde se oblékáte a převlékáte. Uplatnění tedy najde nejlépe v ložnici nebo v dětském pokoji. Nejvhodnějším místem je však zaručeně šatna, pokud ji máte jako samostatnou místnost. Naopak se vyvarujte umístění v obývacím pokoji. Slouží především jako přijímací místnost pro návštěvy a určitě není vhodné, aby se hosté celou dobu dívali na vaše odložené oblečení.

Kam s ním?

Pokud jste vybrali místnost, je nyní na řadě zvolit část pokoje, kam pomocníka postavit. Závisí to převážně na podstavci němého sluhy. Může mít hranatý nebo kulatý tvar. V případě prvního jmenovaného je ideální pozice u zdi. Pokud jste zvolili kulatý tvar, počítejte s tím, že němý sluha bude potřebovat více prostoru.

Při výběru se zaměřte také na materiál. Dbejte na to, aby byl sluha vyrobený ze zdravotně nezávadných laků a materiálu. Zvolit si můžete například chrom nebo broušený nerez. Kovaný němý sluha z masivního kovu je zárukou pevnosti, stability a dlouhověkosti. Pokud však dáváte přednost přírodním materiálům, sáhněte po dřevěném němém sluhovi. Nejčastěji se setkáte s bukem, který je možné mořit do různých barev a odstínů.

Kombinujte

Nedokážete se rozhodnout ani pro jednu variantu? Zvolte kombinaci kovu a dřeva. Toto provedení vypadá velice elegantně a stylově. Ať už jste se ale rozhodli pro jakýkoliv materiál, musí ladit s ostatním nábytkem v místnosti. Jak nejlépe zařídit šatnu, aby byla funkční a přehledná, jsme psali zde.

Dle vašich požadavků si můžete zvolit typ pomocníka. Základní typ slouží pouze pro odkládání oblečení. Skládá se z ramínka na pověšení košile, saka či mikiny a z tyče, která slouží na odložení kalhot nebo sukní. V obchodě ho seženete do pěti set korun.

Více možností

Pokud vám to však nestačí, zvolte rozšířenější typ. Navíc u něj naleznete misku na odkládání hodinek, bižuterie nebo šperků. Těšit se můžete také na prostor k odkládání obuvi. Výjimkou není ani židle přidělaná k němému sluhovi. Za tento typ už si budete muset připlatit, vyjde na několik tisíc korun.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Princezna Diana celé dva roky věděla, že může zemřít při autonehodě. Nový dokument odhaluje další...

Styl

Nechte své vlasy odpočinout a zbavte se šamponu. Porostou rychleji a nebudou vám tolik vypadávat

Tech

Závody ve vývoji hypersonických zbraní jsou v plném proudu. Americký tajný projekt Mayhem bude stroj...