Splňte dětem jejich sen. Vyrobte jim minisvět v kufříku

 Dům 
25. října 2018 13:26 / Šárka Sokolská
  0
📷
4 fotografie v galerii
Staré dobré kufříky se dají proměnit třeba na pokojíčky pro panenky Pinterest
Domečky, pokojíčky, garáže, letiště nebo malá města. Děti milují tyto minisvěty. Splňte jim jejich sen a vyrobte jim jeden takový hravě doma. V obyčejném kufříku.

Snad každá holčička zatoužila po domečku pro své poníky nebo panenky, kluci zase po garáži na svá auta. Jenomže v obchodech tyto hračky stojí poměrně dost peněz. Přitom stačí vzít obyčejný kufřík, pár krabiček, zapojit svou fantazii a během chvíle máte na světe zcela novou hračku, ze které budou vaše děti skutečně nadšené.

Svět ukrytý v kufříku

Kufříkový minisvět můžete vymyslet sami nebo společně se svými dětmi. Důležité je vyrobit jim takové prostředí, aby v něm bylo stále dostatek místa pro jejich hru.

Potřebujete

  • kufřík
  • menší krabičky (třeba od čajů nebo léků)
  • barevné papíry, látky
  • lepidlo nebo lepící pistoli
  • tužku, pravítko, nůžky

Jděte na to od podlahy

V první řadě si vyrobte v kufříku pozadí. Polepte celý vnitřek kufříku barevným papírem podle toho, jaké prostředí v něm budete dál budovat. Začněte třeba oblohou nebo stěnami (pokud vyrábíte interiér domečku). Na tento základ už budete postupně lepit další části.

Kombinujte materiály

Myslete při práci na to, že se kufřík bude zavírat, takže nedávejte do ohybu pevné části, které by bránily zavření víka nebo by se snadno mohly zničit. Přpadně je upravte tak, aby se daly snadno složit do kufříku. Některé rekvizity rovněž nemusíte lepit, stačí si je poskládat na volno. Jednak si tím vaše dítě bude moct snadno obměňovat scénu a hlavně odpadají problémy se zavřením kufříku. Nebojte se při práci kombinovat různé druhy materiálů.

Inspirujte se doma

Porozhlédněte se po bytě či domě a uvidíte, kolik dalších užitečných předmětů snadno najdete pro svou práci. Proměňte starý korkový špunt třeba v pařez nebo na něj nalepte krabičku od sirek a máte nový stolek, stejně tak můžete použít i obyčejné kovové víčko od limonády nebo piva. Nechejte pracovat svou fantazii. Podobně snadným způsobem můžete svým ratolestem vyrobit i tzv. chytré hračky. Více nápadů i návodů najdete zde.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Princezna Diana celé dva roky věděla, že může zemřít při autonehodě. Nový dokument odhaluje další...

Styl

Kam až nás může zavést negativní myšlení

Dům a zahrada

Nenechávejte koření v kupovaných sáčcích. Hrozí plíseň i ztráta chuti