Co se starými plechovkami

 Dům 
06. února 2015 09:15 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Plechovky všech velikostí a objemů se dají výborně použít. Wikimedia Commons/Tin Cressets
Plechovky všech velikostí a objemů se dají výborně použít jako lampičky, vázy, krabičky na propisky, svícny a také jako ozdoby. Stačí mít ostrý otvírák na konzervy. Horní ploška by měla být co nejčistěji odříznutá. Přečnívající hrany se dají stlačit plochými kleštěmi, řezné hrany opatrně obrousíte smirkovým papírem. Plechovku důkladně vymyjete, odmočíte nálepky a dočistíte benzinem. Tím máte základ, pak už necháte fungovat svou představivost.

Elegantní stojánek na kancelářské potřeby či krásnou vázičku na první jarní kvítí

Co potřebujete: konzerva, přírodní provaz či kroucená šňůrka, tavná pistole, případně lepidlo

Zásadním prvkem pro zhotovení stojánku/vázičky je konzerva. Opatrně odstraníte etiketu, to jde obvykle docela snadno. Prázdnou plechovku důkladně vymyjete a vysušíte. Začnete kápnutím trošky lepidla těsně k horní hraně plechovky. Lepidla není nutné dávat moc. Provázek budete průběžně uchycovat, takže nemusíte mít obavy, že by vám sjížděl. Provázek zvolna ovíjíte a pevně přitlačujete k plechovce. Zhruba každých 5 cm kápnete trošku lepidla, aby byla šňůrka v každé vrstvě přichycená na několika místech. Při přichycování provázku k lepidlu dávejte pozor na prsty! Lepidlo z tavné pistole je velmi horké. Stále pokračujete v omotávání kolem dokola a snažíte se přitom, aby na sebe vrstvy hezky doléhaly. Průběžně přichycujete lepidlem. Celou plechovku můžete buď omotat jednobarevným provázkem, nebo vystřídat barvy. Vše záleží jen na vaší fantazii! Tak, a máte stojánek na tužky nebo vázičku hotovou! Do dna plechovky také můžete udělat dva nebo tři otvory a použít ji pak jako květináč. Třeba takovému rozmarýnu či pažitce to bude v omotaném květináčku náramně slušet!

Do dřeva upevněné

S trochou lepeného dřeva můžete vytvořit hotová výtvarná díla. Do nalakované (bílé) dřevěné desky připevníte háček na zavěšení a do jejího středu zafixujete (přišroubujete, přilepíte) plechovku. Do ní dáte trošku vody a květinu – živý obraz na zeď je hotový a pokaždé jiný.

Na větší desku, velikosti nástěnky, si můžete připevnit třeba deset menších, různě natřených plechovek na kancelářské potřeby, které ještě zkombinujete s květinkami.

Na užší, delší desku si připevníte vyšší plechovky na štětce, tužky apod. Na zdi v pracovním koutku nám tak ušetří spoustu místa na psacím stole.
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Michal David oslavil šedesátiny s dvouletým zpožděním. Dostal ale multiplatinovou desku

Styl

Nestárneme jen věkem, ale také stresem. Díky němu rychleji stárne náš imunitní systém a přicházejí...

Dům a zahrada

Přilákejte včely na zahrádku. Modré květiny jsou pro ně výjimečné

Zavřít reklamu