Sladké limonády skvěle fungují při čištění určitých povrchů. Stačí vyzkoušet

Sladké limonády mohou mít překvapivé využití
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Dům 
15. dubna 2019 12:39 / Depositphotos
  1   0
Tradiční čisticí prostředky jsou účinné, ale spíž máte plnou věcí, které používáte denně, a ty můžete použít se stejným efektem. Jak a co například vyčistit pomocí coly?

Od teď zkuste myslet na to, že některé limonády skvěle fungují při čištění určitých povrchů. Zde je několik nápadů, kde začít.

Odtoky a toalety

Oxid uhličitý z limonád skvěle odstraňuje špínu z odtoků. Jednoduše jí tam trochu nalijte, a potom spláchněte horkou vodou. Na čištění toalety dobře funguje kyselina fosforečná, kterou obsahuje Coca-Cola, ale stejně dobře můžete použít i jakoukoliv jinou limonádu.

Hrnce a pánvičky

Pokud už vaše nádobí leccos zažilo, popadněte limonádu. Jednoduše dovnitř vylijte celou plechovku a nechte alespoň hodinu působit. Tento trik funguje skvěle obzvláště se spáleninami.

Umaštěné oblečení

Když přidáte do pračky spolu s pracím práškem trochu čiré limonády, zbavíte oblečení mastných skvrn od rtěnky, jídla nebo cákanců z kuchyně.

Žvýkačka ve vlasech

Limonáda je možná jediná zbraň k odstranění žvýkačky z vlasů. Naplňte mělkou misku jakoukoliv limonádou, a potom do ní namočte vlasy předtím, než se žvýkačku pokusíte odstranit. Pak samozřejmě vlasy umyjte i šamponem.

Koberec

Coca-Cola je výborná na odstraňování fixu z koberce a případně i dalších textilií. Předtím, než vytáhnete jiné čističe, vyzkoušejte trochu coly, abyste odstranili umělecké dílo vašeho dítěte z povrchu, na kterém nemá co dělat. Pokud je váš koberec světlé barvy, možná bude lepší zkusit něco jiného, anebo colu okamžitě spláchnout vodou.

Zamrzlé přední sklo

Škrábání ledu z předního skla nám během zimních rán bere spoustu času a energie. Když přes přední sklo přelijete colu a chvilku počkáte, led změkne a bude snadnější jej odstranit. Jestli se vám tento způsob nelíbí, můžete zvolit i jiný.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Příroda je mocná čarodějka: Koupání na těchto místech je toho důkazem

Věda & Vesmír

Konec sexuálního rozmnožování? Většina dětí budoucnosti má vzniknout ve zkumavce

Bydlení

Získejte dokonalý trávník během několika dní

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu