Neumývají sousedi schody? Vyrobte jim ukazatel, který jim povinnosti připomene!

 Dům 
14. března 2017 12:34 / Marie Popelková
  0
📷
3 fotografie v galerii
Pokud si sousedé nehledí pořádku na schodech, upozorněte je originálním způsobem! www.i.nere.cz
Potrpíte si na pořádek, který se snažíte dodržovat jak doma, tak v okolí, ale stále vám to někdo kazí? Váš byt se vždy blýská čistotou, ale když vyjdete na schody a vidíte rohožku sousedů, dělá se vám mdlo? Naučte pořádku i vaše nepořádné sousedy! Stačí k tomu vyrobit z papíru jednoduchý ukazatel toho, kdo má kdy úklid!

V domě jsou takové zvyky, že společné prostory a chodby včetně schodů umývá každý týden vždy jeden ze sousedů. Pokud jste dva sousedi na patře, máte službu ob týden, pokud jsou sousedi tři, tak jednou za tři týdny a tak dále.

Žádná reakce?

Co ale dělat, když se sousedé k ničemu nemají a vy se naopak můžete roztrhnout, aby byl na schodech pořádek? Nepomáhají drobná upozornění nebo promenádování se se smetákem zrovna ve chvíli, kdy jdou sousedé z práce nebo z obchodu?

Pokud jim to nedocvakne, k úklidu je popostrčte! Stačí si na chvilku zahrát na dítě a vyrobit si ukazatel, podle kterého se budou služby pravidelně a spravedlivě střídat. Stačí si pořídit nějakouo krabici nebo papír, vystřihnout z něj kolečko nebo čtverec, na strany napsat příjmení každého ze sousedů a doprostřed dáte šipku, která bude ukazovat na jméno toho, kdo má úklid!

Chytrému napověz!

Když bude šipka na vašem jméně, povinnost si splníte, jak se patří. Schody i chodbu zametete a potom ji vytřete mopem s mokrou vodou. Šipku z vlastního jména přesunete na souseda a budete čekat, co se bude dít. Popohnat ho můžete i tím, že na chodbě necháte kbelík s mopem!

Pokud si soused povinnost nesplní, můžete k jeho jménu přiložit magnet se smutným smajlíkem, ale i s nazlobeným smajlíkem. Pokud si ani tak soused ničeho nevšimne, nezbude vám, než zaklepat na jeho dveře a snažit se vyříkat si problém z očí do očí!

Témata: úklid, schody, sousedé,
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Daniel Landa se po koronavirových skandálech vrací k hudbě

Styl

Kalhotový kostým si razí cestu zpět do světa módy. Vypadá skvěle a je snadné jej stylovat

Tech

Indie se může řadit k vojenským supervelmocím. Má vlastní a také nejrychlejší hypersonickou střelu

Zavřít reklamu