Chcete psa jako společníka na hory? Ideální jsou tato plemena

 Mazlíčci 
17. listopadu 2017 17:15 / Marie Popelková
  0
📷
3 fotografie v galerii
Husky je zdatný a hbitý pomocník oddaný svému pánovi Shutterstock
Chcete si pořídit psa, ale toužíte po takovém, který s vámi bude absolvovat oblíbené horské túry? Pokud máte rádi zimní sporty a většinu času trávíte na horách, musíte zvolit vhodného psa, který při takových koníčcích nebude po boku pána trpět!

Jedna věc je mít doma psa, se kterým se můžete válet na gauči nebo chodit na procházky venku. Druhá věc je pořídit si parťáka, který s vámi bude sdílet vaše koníčky. A pokud jste milovník zimních sportů, máte rádi dlouhé přejezdy na běžkách, jezdíte na lyžích a v létě zase chodíte na výšlapy po horách a túry, okruh čtyřnohého mazlíčka se značně zúží!

Jako plemeno do hor zvažte aljašského malamuta, sibiřského huskyho, ale i samojeda, grónského psa nebo bernského salašnického psa. Malamut je společenský, hravý a v dospělosti důstojný pes. Původně byl chovaný především severskými domorodými kmeny. Je podobný sibiřskému huskymu. Husky je menší pes, přesto ale velmi hbitý a zdatný pomocník, který je oddaný svému pánovi. Málokdy štěká, ale rád vyje. 

Samojed je staré plemeno sibiřského psa. Je to dobromyslný pes, který má rád děti i dospělé. Není ale agresivní, a proto není dobrý hlídač. Má hustou srst, o kterou je nutné pečovat. Grónský pes se používá jako tažný pes nebo pro lov ledních medvědů a tuleňů. Bernský salašnický pes je středně velký až velký, tříbarevný, harmonický a vyrovnaný. Původně sloužil jako hlídač, honácký a tažný pes na selských dvorech.

Chov těchto plemen je ale potřeba si dobře rozmyslet! Jsou to sice silní a vytrvalí psi, kteří obstojí i v drsných podmínkách, ale pokud nebude mít pes dostatek prostoru, výcvik a hodně pohybu, nebude šťastný!

Tato plemena si rozhodně nekupujte jen kvůli tomu, že se vám líbí jejich vzhled nebo krásný kožich. Přestože jsou tito psi tvrďáci a něco vydrží, mohou mít také problémy s kyčelními klouby. Především aljašský malamut a samojed jsou plemena, která se s častějším výskytem problémů kyčelních koubů potýkají. O ideálním plemenu pro seniory jsme psali zde.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Daniel Landa se po koronavirových skandálech vrací k hudbě

Styl

Kalhotový kostým si razí cestu zpět do světa módy. Vypadá skvěle a je snadné jej stylovat

Dům a zahrada

Jeden návyk, který pomůže udržet toaletu čistou. Je vědecky potvrzeno, že klíč spočívá v záchodovém...

Zavřít reklamu