Líbí se vám pražský krysařík? Může být uštěkaný i nedůvěřivý k lidem

 Mazlíčci 
08. prosince 2017 12:16 / Marie Popelková
  1
📷
3 fotografie v galerii
Pražský krysařík má rád dlouhé procházky Internet
Chcete si pořídit malého parťáka a padl vám do oka pražský krysařík? Měli byste o něm vědět pár věcí. Je to hravý a zábavný pes, který brání svého pána, ale občas bývá uštěkaný a nedůvěřivý k lidem!

Krysaříci vynikají hbitostí a rychlostí. Je malý a v kohoutku měří 20 až 25 centimetrů a váží okolo dvou kilogramů. Hlava má hruškovitý tvar a čumáček je delší. Oči má temné, mírně vypouklé a posazené daleko od sebe. Uši jsou trojúhelníkového tvaru, pevné a nápadně vztyčené. Má také rovný hřbet, mírně vtažené břicho a vysoce nasazený ocas, který se na konci zužuje. Všechny čtyři končetiny má v podobě takzvaných kočičích tlapek.

Pejsek je lehký a hbitý, ale má křehkou tělesnou konstrukci, proto byste ho neměli nechat skákat z gauče, stolků, náruče a podobně, aby se mu něco nestalo. Přestože má malé tělo, můžete z něj cítit temperament. Je oddaný svému pánovi a také ho vehementně brání. Je ostražitý a neúnavný, proto je i dobrý hlídač do bytu.

Krysařík je hravý a zvídavý. K rodině se chová přítulně, ale k cizím je spíš odměřený. Zvykne si ale na jakéhokoliv pána. Hodí se pro seniory i rodiny s většími dětmi. Pro škádlení malých dětí ale nemusí mít pochopení, proto není vhodné ho pořizovat k úplně malým dětem. Vyhovují mu dlouhé procházky, ale klidně bude lenošit i na gauči. Není vhodné ho ale chovat venku, protože by tam mohl umrznout. Hodí se však naopak do malého bytu.

Není náročný na výchovu. Je inteligentní a učí se velmi rychle. Není však zvyklý na tvrdou výchovu, takže by jeho pán měl být trpělivý, ale důsledný. Pes by měl být odmalička v kontaktu s jinými psy a také lidmi. Je to důležité kvůli jeho přirozené nedůvěřivosti a sklonům k uštěkanosti až ke kousání.

Jeho srst se udržuje snadno, nevytváří žádné chuchvalce. Stačí ho jednou za týden vykartáčovat. Vhodné je i pravidelné odstraňování chloupků z uší. Pozornost věnujte i jeho chrupu a sklonům k tvorbě zubního kamene. Pražský krysařík se dožívá až 15 let. O psích plemenech jsme psali zde.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Brad Pitt po delší době randí. Jeho vyvolenou je známá modelka, jež proslula pro své obnažené fotky a...

Styl

Byl to jen mýtus. Velké snídaně jsou sice důležité, ale s hubnutím nepomohou, potvrdila nová studie

Dům a zahrada

Dopřejte si vlastní ovoce i během zimních měsíců. Důležitá je zralost při sklizni a vhodná vlhkost při...