Jak ochránit mazlíčky před dehydratací, přehřátím i spálením

 Mazlíčci 
03. července 2019 13:50 / Eva Vogelová
  1
📷
6 fotografií v galerii
Dodržovat pitný režim je potřeba  Depositphotos
Letní vedra špatně snáší nejen lidé, ale i zvířata. V těchto dnech byste jim měli věnovat zvýšenou péči, aby se nepřehřála. Lidský organismus dokáže snést vysoké teploty lépe než zvířecí. Starejte se o své čtyřnohé kamarády dobře, aby velká vedra přežili ve zdraví.

V letošním létě začínají být vysoké teploty nesnesitelné. Měli byste chránit před dusnem a slunečními paprsky sebe i svá zvířata. Proveďte následující opatření, která zabrání dehydrataci vašich mazlíčků. V některých případech může být už na běžné opatření pozdě. Když uvidíte na svém zvířeti, že dýchá rychleji než obvykle, motá se a sotva se udrží na nohou, hned ho zaveďte ke zvěrolékaři.  

Domácí mazlíčky jděte vyvenčit v ranních a večerních hodinách

Omezte vycházky se svým zvířetem na minimum. Pokud je to možné jděte ho vyvenčit brzy ráno a pozdě večer, kdy už teploty nejsou tak vysoké. Rozhodně se svým mazlíčkem nechoďte ven kolem poledne, kdy slunce pálí nejvíce.

Ideálně se zajděte spolu projít do míst, kde najdete stín. Pokud máte zvíře na zahradě, nemusíte to řešit. Váš mazlíček se po ní proběhne sám, ale nenuťte ho chodit na dlouhé procházky a rozhodně ne po rozpáleném městě.

Pokud máte zvíře venku a doma je chladněji, pusťte ho dovnitř   

Pokud máte své chlupáče na zahradě, udělejte výjimku a pusťte je dovnitř. Když máte místnost v rodinném domě, která je chladná, neváhejte ani minutu a nechte tam svého mazlíčka během největších teplot přebývat. Neřešte, že po něm budete muset uklízet, protože mu tím velmi ulevíte.

Dbejte na to, aby váš mazlíček často pil

V letních vedrech by lidé měli pít více než obvykle. Zvířata to mají stejně. Když musíte odejít do práce a váš mazlíček bude doma sám, připravte mu opravdu velkou dávku vody, aby nebyl dehydrovaný. Pokud zjistíte, že se vašemu zvířeti příliš pít nechce, zkuste ho k tomu donutit. S kočkami to patrně nepůjde, protože jsou temperamentní, ale vychovaní pejsci by vás poslechnout mohli.

Zabalte mazlíčka do studeného ručníku

Nečekejte na to, až se vašemu mazlíčkovi udělá z horka špatně. Nemočte ručník do studené vody a zvíře s ním obalte. Existují i chladící podložky a vesty, které působí účinněji než obyčejný ručník. Ideální by bylo, kdybyste mazlíčka ochlazovali ručníkem a nechali ho ulehnout na chladící deku.

Nezbavujte své mazlíčky kožichu

Přemýšleli jste, že svému mazlíčkovi shodíte celý kožich, aby se mu v horkých dnech dařilo lépe? Ať vás to ani nenapadne! Můžete mu zkrátit chlupy a častěji je vyčesávat, ale to je vše. Kožichy slouží zvířatům jako izolační vrstva, která je chrání před přehřátím a spálením. Kdybyste svého mazlíčka oholili a vystavili silným slunečním paprskům, ublížili byste mu. Ošklivě by se spálil.

Psy a kočky bez chlupů natírejte opalovacím krémem

Mazlíčci, kteří nemají žádnou srst, se mohou na slunci snadno spálit během několika minut. Sluníčko může ublížit i zvířatům, která mají světlou srst. Pořiďte svému mazlíčkovi opalovací krém, který seženete v chovatelských potřebách. O tom, jak zbavit psa strachu z vody, jsme psali zde.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Stav Bruce Willise se údajně zhoršuje: Jeho chování je nevyzpytatelné a agresivní

Styl

Středomořská strava prokazatelně snižuje riziko vzniku mnoha závažných onemocnění

Tech

Rusko vzkřísilo muzejní obrněné transportéry BTR-50P. Jejich bojeschopnost je ale pochybná