Pojistěte si svého mazlíčka, vyhnete se tak finančím problémům

 Mazlíčci 
17. září 2015 22:07 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Majitelé domácích psů mohou sjednat pro své čtyřnohé kamarády několik typů pojištění. Wikimedia Commons/Pets Adviser
Veterinární zákrok vašeho domácího zvířete vás může vyjít na desítky tisíc. Pomoci vám může pojištění, ale když chybí, musíte vzít za vděk půjčkou.

Pojištění zvířat se obyčejně dělí na dva typy. Pojištění hospodářských zvířat chránící před ztrátami při chovu zvířat zemědělské podniky a drobné chovatele. Pojištění mazlíčků je zase většinou speciálně určeno pro majitelé psů, případně i koček, tedy domácích mazlíčků. Speciální pojištění domácích mazlíčků nabízí jen několik tuzemských pojišťoven. Nejčastěji se jedná o pojištění psů.

Jak zdravotní pojištění funguje


Zdravotní pojištění kryje náklady na veterinární léčbu psa v případě, že náhle onemocní nebo je zraněn. Pojistné podmínky finančních ústavů se od sebe poměrně dost liší. Výše pojištění závisí na odlišných faktorech, různé jsou i limity pojistného plnění a spoluúčasti po případném neštěstí.

Co nám pojišťovny nabízejí?

Předmětem pojištění mohou být základní i kompletní zdravotní úkony, zahrnující od úhrady běžných veterinárních prací, přes úhradu vitamínů, očkování, rehabilitací a nadstandartní péče. Většina pojišťoven však nehradí nadstandartní úkony, ale třeba ani náklady související s utracením zvířete.

Některé pojišťovny rozlišují limitní třídy (např. 30 000, 20 000 a 10 000 korun) a lze si vybrat i výši spoluúčasti, ta může být stanovena na částku 500 až 2 000 korun nebo procentuálně (např. 30 %).

Kromě pojištění zvířete na vynaložené náklady za veterinární péči, lze sjednat i pojistku odpovědnosti za škodu z držby zvířete, ta se sjednává jako pojištění odpovědnosti za škodu vzniklou zvířetem a má své limitní stropy v kategoriích škoda na zdraví, škoda na věci a finanční škoda.

Které pojišťovny nabízí pojištění zvířat

Specializované pojištění domácích mazlíčků nabízí například Česká pojišťovna (Mazlíček, Pojištění zvířat), Česká podnikatelská pojišťovna (Pojištění psů HAFAN), Slavia pojišťovna (Pejsek a kočička) a Hasičská vzájemná pojišťovna (Pojištění odpovědnosti za škody způsobené psem, koněm). Kooperativa pojišťovna a ČSOB Pojišťovna nabízí pojištění zvířat jako součást jiných produktů.
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Manželství Radky Třeštíkové nepřežilo poslední lockdown. Po rozchodu vydala spisovatelka knihu o...

Styl

Nový trend v boji proti vráskám je bezbolestný a levnější než botox. Poznejte metodu face tape

Dům a zahrada

Naučte se v obchodě poznat zdravou vánoční hvězdu a vyhněte se chybám, kvůli kterým květina mnohdy...

Zavřít reklamu