Blechy nemusejí potrápit jen vaše čtyřnohé miláčky. Zatočte s nimi!

 Mazlíčci 
20. března 2015 21:13 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Blechy není radno podceňovat. Mohou znepříjemnit život zvířatům i jejich chovatelům. Wikimedia Commons
Ordinace veterinářů se v poslední době plní čtyřnohými miláčky, které trápí blechy. Počet napadených zvířat je abnormálně vysoký, může za to prý mírná zima a také fakt, že blechy začínají často používaným hubícím prostředkům zdatně odolávat. A pozor! Blechy se rády zakousnou i do lidí!

Dospělé blechy se obvykle drží v srsti psů nebo koček. Problémem jsou ale jejich vajíčka a larvy, která zvířata roznesou po okolí. A jak to tak u nepříjemných věcí bývá, velmi rychle se tyto krvelačné potvůrky rozmnoží - během měsíce jich mohou být i tisíce. Likvidaci proto není radno oddalovat

Jak na to

V prvé řadě musíte mít na paměti, že blechy je nutné zlikvidovat kompletně, tedy i s vajíčky a larvami. Sáhněte proto po výrobku, který si poradí se všemi vývojovými stádii blechy. Odborníci navíc doporučují upřít svou pozornost na příbalový leták přípravku. Některé produkty totiž blechy likvidují, jiné jen odpuzují. Pořídit proto zvířeti odpuzovací obojek je ve fázi napadení blechami už poměrně zbytečná záležitost.

Šampon nebo pipeta?

Doporučit konkrétní přípravek nelze. Některým chovatelům se osvědčily šampony, jiným zase pudry a další nedají dopustit na léčebné pipety, jejichž obsah se jednoduše vymačká za krk. Použít lze i sprej. Jen je při jeho aplikaci nutné dát pozor na oči.

Blechy v bytě

Pokud se invaze blech vymkla kontrole a blechy jsou po celém bytě, kam oko dohlédne, nezoufejte. I taková kalamita jde vyřešit. Není třeba volat hned specializovanou firmu na hubení všelijakých potvor, stačí si vyhrnout rukávy a pustit se do pořádného úklidu. Vše pečlivě vysajte, co jde, to vydrhněte horkou vodou a počítejte s tím, že pračka teď pojede na 120 procent. Osvědčenou zbraní je i parní čistič. Deratizéra si povolejte až ve chvíli, kdy ani generální úklid nezabere. Na tuto pomoc si ale připravte více než 1 500 korun a je navíc možné, že zákrok bude nutné ještě zopakovat.
Témata: blechy, kočky
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Daniel Landa se po koronavirových skandálech vrací k hudbě

Styl

Kalhotový kostým si razí cestu zpět do světa módy. Vypadá skvěle a je snadné jej stylovat

Dům a zahrada

Jeden návyk, který pomůže udržet toaletu čistou. Je vědecky potvrzeno, že klíč spočívá v záchodovém...

Zavřít reklamu