Psí chlupy uvíznou všude. Zbavit se jich pomohou tyto vychytávky

 Mazlíčci 
30. května 2020 11:07 / Veronika Prášilová
  0
📷
4 fotografie v galerii
Mazlíček v posteli už nebude problém Depositphotos
Také máte pocit, že jsou chlupy vašeho mazlíčka úplně všude? Na sedačce, v posteli a leckdy i v talíři? Nesmíte se ničemu divit. Končí jaro a s ním i doba pravidelného línání a obměňování srsti, některé rasy dokonce pouští chlupy doslova po celý rok. Proto vám poradíme pár triků, se kterými bude toto období snesitelnější.

A některé z nich můžete vyzkoušet třeba hned, protože věci k tomu potřebné budete mít určitě doma. Začněme třeba s obyčejnými gumovými rukavicemi.

Vlhké pohlazení

Právě gumové rukavice jsou tím nejjednodušším a zároveň léty prověřeným způsobem, jak na psí či kočičí chlupy vyzrát. Postup je přitom jednoduchý: navlékněte si rukavice, navlhčete je a setřete místo, které potřebuje takzvaně odchlupit. A pokud nemáte rukavice zrovna poblíž, stejného efektu dosáhnete i navlhčenou rukou. A klidně tímto způsobem "očistěte" i vašeho mazlíčka.

Lepicí vrstvy i omyvatelný povrch

Mnozí obchodníci nabízejí také skutečný poklad v podobě samolepicích válečků. Zatímco jedny jsou obaleny hladkým lepivým povrchem, který na sebe nabalí chlupy a poté jej stačí opláchnout, druhý je z lepicího papíru. Tvoří jej několik vrstev a při denním používání vám klidně vydrží i několik týdnů.

Oba mají své výhody i nevýhody. K prvně jmenovanému se sice nemusí stále dokupovat zásoby lepicích kotoučků, avšak pokud se používá a oplachuje příliš často, za chvíli přestane plnit svou funkci. Může se také stát, že jednoho dne už nepůjde omýt vůbec. Časem ho totiž obalí také jemná vrstva prachu, který se nedá téměř odstranit.

Vysavač přímo na psí tělo

Výrobci domácích spotřebičů už v dnešní době nabízejí téměř cokoli, po čem zákazník prahne a ani v případě domácích mazlíčků tomu není jinak. V současné době už totiž existují nástavce či turbohubice, které jsou určeny speciálně pro vysávání psí srsti přímo z kožichu vašeho společníka. Takže pokud nemá váš mazlíček panickou hrůzu z vysavače, můžete mu dopřávat pravidelnou masáž, ze které budete mít radost oba dva.

Zázračný pomocník k nezaplacení

Zatímco před pár lety byla sušička prádla spíše ojedinělou součástí domácnosti, dnes už je tomu jinak. A pokud máte doma línajícího psa či kočku, oceníte její funkce dvojnásobně. Při sušicím cyklu se totiž veškeré chlupy nachytají do filtru a vaše prádlo po vytažení vypadá, jakoby se nikdy s žádným zvířetem nesetkalo.

Samotný filtr jen zbavíte největších nečistot, opláchnete jej pod tekoucí vodou a můžete jej vesele využívat dál. Takže pokud se už nechcete s chlupy dále potýkat a máte kdekoli doma prostor na druhou pračku, tahle investice rozhodně stojí za to. Čtěte také: Zápach z psí tlamy je odpudivý. Pomůže kokosový olej i dentální kosti.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nový Top Gun s Cruisem je strhující. Skvělá akce, láska i trocha dospělosti

Styl

Vysoce citlivých dětí je mnoho. Prožívají náhlé záchvaty vzteku, smutku a běžné výchovné metody na...

Tech

Způsob, jakým držíte svůj mobil, dokáže prozradit hodně o vaší osobnosti

Zavřít reklamu