Hračky, které vyrobíte z obyčejné staré deky, bude váš pes milovat

Úžasné hračky pro své psy můžete vyrobit i sami
📷
Dalších 8 fotografií v galerii
 Mazlíčci 
27. února 2018 14:12 / Shutterstock
  0   0
Máte doma staré deky, které už nepoužíváte a zvažujete, že se jich zbavíte? Než to skutečně uděláte, vzpomeňte si na svého psa a deky recyklujte. Z hraček, které totiž můžete pomocí starých přikrývek vytvořit, bude váš pes v sedmém nebi.

Jsou dva typy psů – ti na pamlsky a ti na hračky. Pokud máte doma typ, který se neobejde bez různých psích přetahovadel, aportů, pešků, má něco neustále v tlamě a nosí vám to k nohám, je to přesně ten typ, pro kterého dnes budeme vyrábět.

Co budete potřebovat

Připravte si staré deky, nůžky a… a to je vlastně všechno! Nic víc nepotřebujete. Pokud ale nemáte žádné deky, které již nechcete používat, zkuste probrat šatník, jestli v něm nestraší nějaká trika nebo mikiny, které jste na sobě už roky neměli, nebo takové, které používáte jen na práci, protože jsou ošoupané, seprané a děravé. I ty se mohou hodit.

Barevný cop

Nejjednodušší hračkou je přetahovací či aportovací cop, na který vám budou stačit tři pruhy deky. Pokud máte víc barevných dek, je to jedině dobře – hračka bude barevnější a veselejší. Tloušťku a délku copu zvolte dle sebe a velikosti psa. Pro malého psa stačí uplést kratší cop ze tří dvoucentimetrových pruhů, které z deky nastříháte. Na jedné straně je svažte k sobě, upleťte cop požadované délky a znovu pevně svažte. Chcete se dozvědět něco víc o bišonkovi? Přečtěte si náš článek!

Pro větší psy si připravte dvoucentimetrové pruhy zhruba z poloviny deky, aby byl cop tlustší a pevnější. Vytvořte si tři hromádky s různě barevnými pruhy a pak je jednoduše pleťte stejně, jako kdybyste měli pruhy pouze tři.

Přetahovací kruh

Buď jej upleťte stejně, jako cop a na konci svažte oba konce k sobě, nebo vyzkoušejte překládaný provaz. Opět zvolte počet pruhů dle velikosti a síly psa. Budete však potřebovat čtyři hromádky, které na jednom konci svažte. Pokud jste začátečníci, doporučujeme zvolit dvě barvy. Poté, co pruhy svážete, natáhněte je do znaménka plus – dva pruhy vodorovně a dva svisle.

Pro lepší pochopení se podívejte do naší galerie na návod. Pak už jen překládejte vždy spodní svislý pruh přes pravý vodorovný a horní svislý pruh přes levý vodorovný. Oba vodorovné pruhy poté provlékněte svislými a utáhněte. Stejně postupujte až do chvíle, kdy vám zbude zhruba 30 cm pruhů. Provlékněte je druhým koncem, čímž se vytvoří uzavřený kruh a buď ještě chvíli překládejte, nebo jen svažte.

Aportovací pešek

Pleťte jej stejně jako přetahovací kruh, ale použijte více pruhů, abyste docílili mnohem širšího výsledného provazu. Jakmile budete v pletení v pomysleném prostředku hračky, umístěte do ni klasický tenisák, přidržte a pokračujte v překládání. Pro lepší orientaci se podívejte do galerie. Rovněž však můžete hračku uplést z klasického copu, ale opět použijte více pruhů pro větší tloušťku, která se vám bude lépe házet, než dlouhý a tenký kus.

Přetahovadlo s míčkem

I zde si vystačíte s dvěma základními styly pletení psích hraček. Ať už vyberete jakoukoliv ze dvou možností, připravte si k nůžkám a dece ještě tenisák nebo jiný míček – tenisák je však nejvhodnější, protože hodně vydrží. Předem si do něj vyvrtejte na dvou protilehlých stranách širší díru. Upleťte polovinu provazu, doprostřed navlékněte tenisák a dopleťte hračku do konce. Na obou koncích svažte a můžete jít se psem testovat.

Žádná hračka není určena primárně k jednomu jedinému účelu, a zda se budete s pejskem o hračku přetahovat, nebo mu ji budete házet či necháte na kousání, už je jen na vás.

Kateřina Kofroňová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Podzim začal čarovat. Vydejte se po stopách nejbarevnějších míst v blízkém okolí

Věda & Vesmír

Rozsáhlá analýza DNA stovek Vikingů ukazuje, že nebyli takoví, jak jsme si dosud mysleli

Bydlení

Nezničte si televizi nebo počítač špatným čištěním. Máme tři tipy, jak na to správně

Zavřít reklamu