Vyfoťte svého psa jako profesionál. Vydařený snímek může sloužit jako krásný obraz

 Mazlíčci 
18. srpna 2020 13:13 / Šárka Sokolská
  0
📷
4 fotografie v galerii
Pes je prakticky plnohodnotný člen každé rodiny JumpStory
Nejenom fotografování lidí, ale také psů je velmi oblíbeným koníčkem jak u profíků, tak i amatérů. Jenomže udělat vydařený snímek chlupáče, který je neustále v pohybu, bývá docela těžký oříšek. Pomocí našich rad to však zvládnete hravě.

Že je pes nejlepší přítel člověka a v drtivém případě také právoplatným členem rodiny, je známo. Je tak zcela přirozené, že i pes je častým objektem našich fotografických hrátek. A jak našeho čtyřnohého kamaráda správně vyfotografovat?

Nebojte se pokleknout

Pokud chcete zachytit portrét vašeho chlupáče, základní zásadou je focení z úrovně očí. Nebojte se tedy před psa pokleknout. Tím získáte větší hloubku. Ještě zajímavějšího efektu však dosáhnete, pokud psa zachytíte z mírného podhledu.

Zaměřte se na prostředí

Ani sebehezčí pes nebude vypadat dobře, pokud budou na fotce vidět další nedokonalosti v pozadí, např. kus ruky, nepatřičné auto v pozadí, elektrické vedení, a další. Naopak využijte maximálně přírodu. Velmi hezká fotka vznikne, pokud vyfotíte psa třeba v nízké trávě nebo na pískovém či kamenitém terénu. Zjemněním snímku docílíte pomocí květin nebo vodního pozadí. 

Focení v pohybu

Nebojte se zachytit psa v pohybu. Možná se vám to hned nepodaří napoprvé a fotka bude rozmazaná, ale nevzdávejte to. Ze začátku zvolte focení zboku, zprvu v chůzi, potom v běhu. Focení běhu na přímo je hodně náročné a vyžaduje také kvalitní techniku, což však dnešní fotoaparáty i mobilní telefony víceméně splňují. Tipy, jak správně fotit pomocí mobilu, jsme psali zde.

Jako profesionál

Při focení psa se nemusíte soustředit jenom na klasické fotky. Zkuste nechat pracovat vaši fantazii a vyfoťte psa například vykukujícího z trávy nebo zpoza stromu. Psovi nemusí být vidět celá hlava, ale třeba jen část. Zbytek nechte ukrytý. Můžete tak vytvořit fascinující záběry. Stejně tak budou úžasně vypadat fotografie odrazu nebo zrcadlení v kaluži nebo vodě. Uvidíte, že fotografie dostane opravdovou šťávu a bude vypadat jako od profesionála.

Zabavte jej

Aby se vám fotografie povedla, potřebujete především dobrý a poslušný model. Zvíře není člověk, takže nepočítejte s tím, že vám bude u objektivu sedět hodiny. Pes vám vydrží opravdu jenom pár minut. Zvíře potom ztrácí zájem, na fotografii vypadá unaveně a je vidět, že ho k focení nutíte. Nezapomeňte na motivaci. Pes by měl za fotografování dostat nějaký pamlsek jako odměnu.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Petra Černocká promluvila o plastikách a přiznala, čím by se živila, kdyby nemohla zpívat

Styl

Kde se v mozku bere slušné chování a proč tedy v Česku tolik chybí?

Dům a zahrada

Přilákejte včely na zahrádku. Modré květiny jsou pro ně výjimečné

Zavřít reklamu