Jak seznámit psa s miminkem

 Mazlíčci 
17. října 2016 23:19 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Je stále více rodin, kde žijí pohromadě psi a malé děti.  Internet
Často se stává že do rodiny přibude nový člen – miminko. Chceme vás přesvědčit, že narození dítěte není žádným důvodem pro to, abyste zvířecího mazlíčka dali pryč nebo ho zanedbávali. Jen se snažte psovi novou situaci ulehčit a brzy si zvykne. Jak na to?
Vše byste si měli pořádně promyslet a začít s výchovou psa co nejdříve. Pokud máte psa zvyklého být s vámi v posteli, v ložnici a podobně vy už teď víte, že to tak po příchodu dítěte nebude, začněte s odnaučením již nyní, aby si to pes nějak špatně nespojil s příchodem novorozence a vy měli dostatek času ho to naučit. Není to lehké, ale s pomocí odměn lze naučit vše.

Pozvěte přátele


Pes není běžně zvyklý na děti, ale zvířata mají zvláštní dar poznat malé bezbranné mládě, i když jde o dítě. Pomalu je na novinku začněte připravovat. Před porodem k sobě pozvěte přátele, kteří už malé potomky mají. Požádejte je o spolupráci. Když se s nimi pejsek setká častěji, naučí se na různé zvuky, pohyby a jiné činnosti, které jsou pro děti běžné.

Pokud neseženete "dobrovolníky", klidně si kupte panenku ve velikosti novorozeněte, zabalte ji do zavinovačky a noste tak, jako by to již bylo vaše miminko. Z tabletu, počítače či telefonu pouštějte různé dětské zvuky, pláč, smích, vrnění. A co ještě pomůže? Psi mají velmi dobrý čich, proto je u miminka zaráží hlavně neobvyklé vůně. Před porodem nechte doma pár dní otevřené dětské přípravky, pudr, olejíček, vlhčené ubrousky a na zem položte plínku.

V žádném případě nedávejte psa na pár dní pryč, aby pak dítě nevzal jako „vetřelce“ v jeho teritoriu, co mu vzalo jeho místo ve „smečce“ a nevznikla tak nežádoucí žárlivost či agrese ze strany psa. Je lepší je seznámit hned a pes musí pochopit, že dítě je výš ve „smečce“ než on.

Až se dítě narodí a je ještě v porodnici je dobré přinést z porodnice nějakou věc s pachem dítěte, aby si je pes mohl očuchat a seznámit se s novým pachem.

Při příchodu z porodnice se pořádně pomazlete nejprve s pejskem, mezitím tatínek vezme dítě domů a nechá dítě ve vajíčku nebo ho položí na zem na deku, vy si sedněte vedle dítěte a pak přejděte na seznámení psa s novorozencem. Nechte pejska očuchat dítě chvalte ho a povzbuzujte, případně odměňte pamlskem, ale i tak buďte ve střehu. Nechte klidně pejska i olíznout ručičku nebo nožičku dítěte.

Dejte také psovi čas, aby si na nové pachy a zvuky zvyknul a když se pes bude snažit získat vaší pozornost, tak ho neodstrkujte a věnujte se mu, co to jen půjde a nebraňte mu být u vás třeba při kojení, přebalování, koupání miminka, takto si pes rychleji zvykne na nového člena rodiny a na denní rituály.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Celý svět zasáhla zpráva o rakovině princezny Kate. Její mladší bratr James zveřejnil dojemný vzkaz a...

Styl

Umělá inteligence už vylepšuje i chuť piva nebo čokolády

Tech

Peugeot získal podeváté v historii ocenění za design, tentokrát s novým SUV fastbackem 3008