Chystáte se na výšlap na kole? Tak na tuhle drobnost určitě nezapomeňte

 Ostatní 
28. dubna 2018 11:09 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
S nožní pumpou bude duše nafoukaná za pár minut Shutterstock
Vyjeli jste si na celodenní výlet na kole a po několika kilometrech si uvědomíte, že šlapete nějak ztěžka? Zastavíte a pohled vám sjede na prasklou duši. Ne vždy je v okolí opravna kol, a proto je nejlepší s sebou vozit brašnu s nářadím na opravu. Poradíme vám, co by v ní nemělo chybět.

Existuje mnoho typů brašen, které se liší velikostí, typem uchycení a funkčními vlastnostmi proti vodě. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv, rozhodně nepořizujte zbytečně velkou, protože každé kilo na kole je hodně znát. V žádném mini servisu by ale neměla chybět pumpička. Vyfouklá duše je téměř nejčastější problém, který vás na cestě může zaskočit.

Jakou pumpu?

Při výběru pumpičky je hlavní, aby hlava hustilky byla kompatibilní s ventilkem na vašem kole. Nejběžnější jsou ventilky typu AV (autoventilek) a SV (galuskový ventilek). Pumpičku si můžete pořídit ruční nebo nožní. U první zmíněné je hlavní výhoda skladnost a lehkost. S nožním typem je sice práce pohodlnější a rychlejší, ale příliš se nedoporučuje na cesty kvůli větším rozměrům.

Mezi výbavou by rozhodně nemělo chybět lepení na duši. Ne vždy však lze tímto způsobem problém vyřešit. Duše se může podélně proříznout o ráfek nebo jde o poruchu ve ventilku. Ideální je s sebou vozit i náhradní duše. V lepším případě rovnou dva kusy. Nezapomeňte také na základní nářadí s imbusy a nýtovačkou, rychlospojku a pár náhradních článků k řetězu vašeho typu. Jak si udělat jarní servis sám, jsme psali zde.

Pokud máte ještě místo v brašně, vezměte i mazání na řetěz, hadřík, stahovací pásky a popřípadě i náhradní brzdové destičky. Pokud si nechcete základní vybavení kupovat jednotlivě, pořídit si můžete multifunkční tašku, která v sobě ukrývá téměř všechno potřebné nářadí pro opravu kola. Uzavíratelnou brašnu pořídíte zhruba za tři sta korun a umístit lze za opasek nebo na rám.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hazard nesnáším. Někdy ale neodolám a sázím, přiznává Andrea Kalivodová

Styl

Heřmánek je snadno dostupný přírodní pomocník. Zklidní úzkosti a dokáže zlepšit trávení i pleť

Tech

Největší ponorkou druhé světové války bylo japonské monstrum, které mohlo na palubě přepravovat dokonce...