Překvapte originálním vánočním dárkem. Vyrobte vaječný likér

Hotový likér přelijte do skleněných lahví
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Ostatní 
02. prosince 2018 08:44 / Pixabay
  11   0
Chcete své blízké potěšit vlastnoručně vyrobeným dárkem? Překvapte je domácím vaječným likérem! Poradíme vám, jak na to.

Do přípravy vaječného likéru se rozhodně nemůžete pustit bez potřebných přísad. Myslete však na to, že všechny musí mít před přípravou pokojovou teplotu. Potřeba budou zhruba čtyři vaječné žloutky. Obecně se dá říct, že na litr hotového likéru je potřeba nejméně 240 gramů žloutků.

Nezbytné ingredience

Nachystejte si také hrnek mléka a smetany, půl hrnku bílého cukru, stejné množství vanilkového extraktu, malou lžičku nastrouhaného muškátového oříšku a špetku skořice. Na závěr nejdůležitější ingredience, kterou je rum nebo brandy. Přidejte ideálně půl hrníčku. Ze začátku raději méně, postupně můžete přidat vždycky.

Pokud máte vše potřebné, můžete se pustit do práce. Nejdříve ve velkém hrnci smíchejte mléko, přisypte muškátový oříšek, skořici a vanilku. Vše důkladně promíchejte a směs zahřejte na mírném plameni, dokud mléko nezačne vařit. Jakmile začne vařit, dejte ho z plotny pryč a připravte si vaječnou směs. Ve velké misce smíchejte žloutky s cukrem a metličkou je vyšlehejte do pěny. V jakých sklenicích podávat alkohol, jsme psali zde.

Všechno smíchejte

Vyšlehanou pěnu pomalu přidávejte do hrnce s mléčnou směsí. Míchejte metličkou tak dlouho, dokud se všechny přísady nepropojí. Následně směs za stálého míchání povařte na středním plamenu do zhoustnutí. Trvá to maximálně pět minut, směs by v žádném případě neměla začít vřít. Téměř hotový likér sundejte z plotny a nechte hodinu až dvě vychladnout. Na závěr přidejte zbývající ingredience. Přimíchejte k likéru smetanu a rum nebo brandy a dobře směs promíchejte.

Nyní je hotový vaječný likér připravený k přelití do lahví. Před podáváním je vhodné nechat likér několik dní v chladném prostoru odležet.  

Marie Popelková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Komplikace pro turisty mířící do Řecka. V zemi dochází k prudkému zhoršení covidové situace

Věda & Vesmír

Vědci zjistili, co kromě genů vede k dlouhému životu

Bydlení

Nová barva fasády. Rozhoduje barva oken, střechy i vzhled okolí

Zavřít reklamu