Senzační tip, jak vyčistit rychlovarnou konvici za pár minut

Vyčištění rychlovarné konvice je velmi jednoduché
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Ostatní 
14. srpna 2019 12:21 / Shutterstock
  0   0
I když si koupíte rychlovarnou konvici, v níž by se podle inzerce neměl usazovat vodní kámen, tak to neznamená, že se v ní určitě usazovat nebude. Proto nám nezbývá, než rychlovarnou konvici čas od času vyčistit. Zkuste tři prověřené způsoby, které dokonale fungují.

Usazený vodní kámen v rychlovarné konvici není ničím výjimečným. Jeho přítomnost poznáte poměrně rychle. Když se tak stane, pak vašimi nejlepšími pomocníky budou věci, které máte doma téměř vždy po ruce.

Tvrdá voda - postrach rychlovarných konvic

Bydlíte v oblasti, kde z vodovodního kohoutku teče tvrdá voda? Pak problém s usazeným vodním kamenem určitě řešíte. Ať už jsou to vodovodní baterie, sprchový kout, hrnce nebo právě rychlovarná konvice. V zásadě se jedná o usazeniny vápníku, který se nachází v pitné vodě.

Vodní kámen není pro člověka nebezpečný, ale problematický je při ohřívání vody. Čím více kamene se v konvici nachází, tím déle se voda ohřívá. Takto se konvice nejen opotřebovává, ale vy zbytečně utrácíte za energii. Přitom je její vyčištění tak jednoduché.  

Jak odstranit vodní kámen z konvice? Velmi jednoduše

Vše, co potřebujete, je voda a buď ocet, jedlá soda nebo citrónová šťáva (popřípadě kyselina citrónová).

Kyselina citronová

Kyselinu rozpusťte ve 2 až 3 lžících vody, vylijte do konvice a nechte pár hodin působit. Poté přidejte vodu a nechte vařit. Kyselina začne šumět a postupně vodní kámen rozpouští. Pokud se vám nepodaří všechen vodní kámen odstranit na poprvé, tak celý proces opakujte.

Ocet

Rychlovarnou konvici můžete vyčistit s použitím octa. Do konvice nalijte vodu a ocet v poměru 1: 1, konvici zapněte a  vodu s octem přiveďte k varu. Poté vodu hned nevylévejte, ale nechte působit alespoň 15 minut. 

Soda bikarbona

Posledním tipem je soda bikarbona. Tu použijte podobně jako v prvním případě. S tím rozdílem, že jedlou sodu se doporučuje nechat působit přes celou noc.

Pokud využijete některý z našich tipů, nezapomeňte konvici následně "vyvařit". To znamená, že dříve, než si půjdete udělat kávu či čaj, nalijte do konvice čistou vodu a nechte ji převařit. Vodu vylijte a vypláchněte čistou studenou vodou. Pro jistotu můžete proces vypláchnutí opakovat. Jak jednoduše odstranit vodní kámen a usazeniny z tvrdé vody? Čtěte více.

Monika Thomsonová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Karnak: Dechberoucí komplex a srdce Egypta

Věda & Vesmír

Koronavirus není hrozbou jen pro lidstvo, ale také pro velké opice. Může mít katastrofické následky

Bydlení

Kompostér se hodí na každou zahradu. Vyrobit ho zvládnete za pouhé dvě hodiny

Zavřít reklamu